AKTUALNOŚCI

Lipcowe wieczory z gwiazdami
kkosicka, Wtorek 21 Czerwiec 2022

Dwa filmy z ulubioną aktorką czy aktorem w jeden wieczór? Dla fana to prawdziwa przyjemność! Zapraszamy więc wielbicieli talentu Michelle Pfeiffer, Julianne Moore, Brittany Murphy i Luke’a Treadawaya – w lipcowe soboty rozsiądźcie się wygodnie przed telewizorami i przygotujcie na spotkanie z Waszą ulubienicą czy ulubieńcem!

Wieczór z Brittany Murphy
Sobota 2 lipca
21:00 Czarna książeczka (Little Black Book) – premiera
23:05 Słodkie zmartwienia (Clueless)
„Uważam swoje życie za takie interesujące! Jestem naprawdę zadowolona z tego, co z nim zrobiłam” – mówiła Brittany. - „Chciałabym być naprawdę bardzo, bardzo, bardzo stara. Z tą całą technologią, którą tworzymy, z wszystkimi odkryciami naukowymi ludzie naprawdę mogą żyć dłużej”. Cóż, ponad 10 lat od niespodziewanej śmierci Brittany w wieku zaledwie 32 lat możemy się tylko zastanawiać, jaką jeszcze wspaniałą rolą mogła nas zachwycić. Uważała się za aktorkę charakterystyczną i przyznawała do uzależnienia od występów i aplauzu. Przyznawała się też do spóźnialstwa, zerowej wiedzy na temat historii i marzeń o szafie z 50 parami szpilek od Louboutina. „Trzeba mieć poczucie humoru wobec życia. Ja nie biorę swojego zbyt serio, więc jak mogłabym brać serio Hollywood? To zresztą byłby koszmar!” – stwierdzała. I z dystansem do siebie stwierdzała: „Ciekawość może i zabiła kota, ale ja jestem bardzo ciekawa. Zwłaszcza jeśli chodzi o byłe dziewczyny moich facetów. Zadaję mnóstwo pytań i jestem dobra w uzyskiwaniu odpowiedzi!”. Cóż, bohaterka Brittany z filmu „Czarna książeczka” (premiera w CBS Europa o 21:00) też nie mogła powstrzymać swej ciekawości na temat byłych swojego chłopaka… A skoro o chłopakach – i wywoływanych przez nich bólach głowy mowa – zaraz po „Czarnej książeczce” obejrzyjcie „Słodkie zmartwienia” (23:05), czyli Austenowską „Emmę” przeniesioną w świat amerykańskiego liceum. To film, którym Murphy debiutowała na dużym ekranie. (A w CBS Europa możecie jeszcze oglądać Brittany w romansie kryminalny „Nora Roberts: Triumf pamięci”.)

Wieczór z Lukiem Treadawayem
Sobota 9 lipca
21:00 Kot Bob i ja (A Street Cat Named Bob) – premiera
23:00 Wymarzona pogoda na ślub (Cheerful Weather for the Wedding)
Ma brata bliźniaka Harry’ego – razem debiutowali w filmie „Bracia syjamscy” grając zrośniętych bliźniaków, którzy próbowali robić karierę w świecie punk rocka. Podczas prób i zdjęć nosili wspólny kostium przez 15 godzin dziennie. Sami śpiewali i grali we wszystkich numerach, bo jako nastolatkowie też mieli swój zespół muzyczny - Lizardsun. Luke jest tym starszym z bliźniaków – a bracia, choć niezwykle do siebie podobni, starają się prowadzić własne kariery. W CBS Europa oglądamy Luke’a w dramacie „Niewygodna prawda”, ale w lipcową sobotę proponujemy melodramat „Wymarzona pogoda na ślub”, w którym Luke zjawia się niespodziewanie w dniu ślubu swej byłej dziewczyny w jej domu (23:00). Wcześniej zapraszamy na premierowy pokaz dramatu ‘Kot Bob i ja”, nagrodzonego National Film Award dla najlepszego brytyjskiego filmu roku 2017. To oparta na faktach historia młodego narkomana (w tej roli Luke) i jego trudnego wychodzenia z nałogu i bezdomności, w którym to procesie wybitnie ważną rolę odegrał pewien rudy kocur…

Wieczór z Julianne Moore
Sobota 16 lipca
21:00 Gloria Bell (Gloria Bell) – premiera
23:00 Motyl Still Alice (Still Alice)
Kochana przez widzów i krytyków, obsypana nagrodami (w tym Oscarem, BAFTA, Srebrnym Niedźwiedziem i Złotymi Globami) i z filmografią pełną prawdziwych filmowych przebojów, rudowłosa i zielonooka piękność specjalizuje się w rolach kobiet walczących o swoje życie – a także „tych trzecich”. „Pierwszy reżyser, z którym pracowałam powiedział mi, że gdy jesteś rudy, muszą mieć konkretny powód, by cię obsadzić. Zabawne, że nawet gdy grałam w peruce, a zdarzyło się mnóstwo razy, ludzie i tak pamiętają moją postać jako rudowłosą” – mówiła aktorka. – „Piękno tego zawodu polega także na tym, że twoje zasoby, główne źródło tego, co robisz, to ty sama. Cały trik polega na tym, by znaleźć związek między tobą a twoją postacią. W każdej, którą grałam, musiałam znaleźć coś, co rozumiem i w co wierzę.” Nam z kolei łatwo uwierzyć w to aktorskie wyznanie, gdy obejrzymy premierowy w CBS Europa film „Gloria Bell” o 50-latce, która postanawia zerwać z samotnością i zawalczyć o siebie, a szczęścia szuka w klubach tanecznych (21:00). W nagrodzonej Oscarem roli w „Motyl Still Alice” (23:00) Julianne gra uniwersytecką wykładowczynię, która nie poddaje się chorobie Alzheimera.

Wieczór z Michelle Pfeiffer
Sobota 23 lipca
21:00 Głębia oceanu (The Deep End of the Ocean) – premiera
23:05 Wiek niewinności (The Age of Innocence)
„Gram za darmo, ale żądam wysokiego wynagrodzenia jako rekompensatę za wszystkie niedogodności bycia osobą publiczną. W tym sensie zarobiłam na każdy grosz, który dostałam” – mówiła Michelle. Coś w tym może być: choć trzy razy była nominowana do Oscara (do Złotego Globu – osiem razy, w tym sześć raz rok po roku), jej biografie w internecie składają się głównie z wyliczanek, kiedy jakie pismo umieszczało ją na listach najseksowniejszych/najpiękniejszych gwiazd dekady/stulecia/wciąż żywych. Oraz z informacji, jakie role odrzuciła – a było ich multum. Podobno także główną rolę w „Motylu Still Alice” – tę samą, która przyniosła Oscara Julianne Moore. Cóż, Julianne mówiła z nutką ironii, że amerykański ideał urody to blondynka w niebieskiej sukience i w niebieskim samochodzie – anielska twarz Michelle w ten ideał wpasowuje się, hm, idealnie. Traktowanie doskonałej aktorki jak ładnej lalki musiało się odbić także na psychice Pfeiffer. „Wciąż zdarza mi się myśleć, że ludzie się dowiedzą, iż tak naprawdę wcale nie jestem utalentowana. Nie jestem dobra, a to wszystko to lipa” – mówiła. I jeszcze: „Utrata młodości, utrata urody – to demoluje ci psyche. Jest takie przejście od ‘wow, ma tyle lat? wygląda naprawdę młodo!’ do ‘wygląda świetnie jak na swój wiek’. Z tym wiąże się proces żałoby”. Cóż, niezależnie od odczuć Michelle zachwyćmy się jej talentem i (nie)przemijającą urodą w premierowym melodramacie „Głębia oceanu” (21:00) o rodzicach, którzy po latach odnaleźli porwanego w dzieciństwie syna i w kostiumowym melodramacie „Wiek niewinności” (23:05), w którym to wcale nie Michelle tę niewinność traci…

W TYM MIESIĄCU
Just Like Heaven
Jak w niebie
Środa 29 Maj
17:05
Laws of Attraction
Pozew o miłość
Poniedziałek 27 Maj
17:10
Cutthroat Island
Wyspa piratów
Wtorek 28 Maj
21:00