AKTUALNOŚCI

Letnie rendez-vous w CBS Europa
kkosicka, Środa 14 Czerwiec 2023

Lipcowe, gorące weekendowe wieczory oddajemy w CBS Europa aktorom, którzy skradli nasze serca. Od piątku do niedzieli w każdy weekend spotykamy się z inną gwiazdą, zawsze około 23:00. Co może być lepszego od ponownego spotkania ze starym, dobrym znajomym? Z kimś, kogo od dawna lubimy, cenimy, z kim dobrze się bawimy i odpoczywamy - i w kim może nawet kiedyś się podkochiwałyśmy, a dziś to zauroczenie wspominany z sentymentem?
A do czego lub do kogo mają sentyment lipcowi bohaterowie CBS Europa?

Nie przegapcie: pierwszy lipcowy weekend zaczyna się już 30 czerwca!

Letnie rendez-vous z Bradem Pittem
piątek 30 czerwca 23:15 Siedem lat w Tybecie
sobota 1 lipca 22:45 Wichry namiętności
niedziela 2 lipca 22:50 Moneyball

Jego ulubioną aktorką jest Dianne Wiest. „Nie nazwalibyście jej symbolem seksu, a dla mnie to najpiękniejsza kobieta na ekranie” – mówił.
Ulubione filmy? "Lot nad kukułczym gniazdem", "Fitzcarraldo", "Planeta małp", "Gorączka sobotniej nocy" – i jeden z jego własnych: "Zabójstwo Jesse’ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda". Cóż, nie mogło być inaczej, skoro wyznaje: „dorastałem na filmach Redforda i Newmana, na Clincie Eastwoodzie i mnóstwie westernów”.
Jest wielkim fanem reality show "Jackass". Przekonał producentów, by znaleźli dla niego miejsce w którymś pranku – wystąpił w nim w przebraniu wielkiej małpy.

Letnie rendez-vous z Harrisonem Fordem
piątek 7 lipca 22:55 Dzień dobry TV
sobota 8 lipca 22:45 Zagubione serca
niedziela 9 lipca 23:30 Czas patriotów

Kręcą go helikoptery i samoloty, a także ryzyko – na planie "Indiany Jonesa i Świątyni Przeznaczenia" przebiegł znienacka po linowym moście bez zabezpieczenia, by „sprawdzić, czy jest dobrze zamocowany i bezpieczny”. Steven Spielberg powiedział wtedy, że Harrison nie gra Indiany Jonesa, on nim jest. Na pewno z dżunglą wiążą aktora jeszcze dwie rzeczy: pająk Calponia harrisonfordi oraz mrówka Pheidole harrisonfordi, oba gatunki nazwane tak na jego cześć i w hołdzie dla jego szerokiej i intensywnej działalności na rzecz środowiska naturalnego. W podziękowaniu za tę aktywność Ford był też poproszony o wskazanie nazwy dla nowoodkrytego gatunku motyli – wybrał dla niego imię swej córki, Georgia.
Podobno wciąż jest świetnym cieślą i mimo rozpędzonej kariery uprawiał swoje przedaktorskie zajęcie jeszcze przez długie lata, jako hobby.
Ulubionym filmem, w którym sam zagrał, jest "Wybrzeże moskitów". Ulubieni aktorzy to Gregory Peck i Gary Cooper – ceni też szczególnie "W samo południe" z Cooperem i "Zabić drozda" z Peckiem.

Letnie rendez-vous z Tomem Cruise'em
piątek 14 lipca 23:00 Top Gun
sobota 15 lipca 23:05 Raport mniejszości
niedziela 16 lipca 23:05 Szybki jak błyskawica

Zamiłowanie Cruise’a do osobistego udziału w scenach, które inny aktor powierzyłby kaskaderowi dublerowi, jest oczywiście znane. Kręcą go też szybkie samochody, motocykle, samoloty, skoki spadochronowe, nurkowanie – ma kilka licencji i certyfikatów potwierdzających umiejętności w tych dziedzinach. Złośliwi twierdzą, że kręcą go też dziewczyny Batmana – ożenił się z dwiema z nich (Nicole Kidman i Katie Holmes) oraz kobiety wyższe od niego (wszystkie trzy żony). Czy jako scjentolog wierzy w magię liczb? Jego żony urodziły się w odstępach 11-letnich, a wszystkie trzy rozwiodły się z nim mając 34 lata.
Jego aktorskim idolem jest Paul Newman. I kiedyś podkochiwał się w Ingrid Bergman, zwłaszcza po obejrzeniu filmu "Osławiona". Swoją partnerkę do "Mission: Impossible – Rough Nation", Rebeccę Ferguson, wybrał tak, by przypominała Ingrid. A jej postaci dał na imię Ilsa, jak bohaterka Ingrid w "Casablance".
Ceni brytyjską piosenkarkę Joss Stone. Podobno jest fanem "Simpsonów", ale dwa razy odrzucił role napisane w tym serialu specjalnie dla niego. A z filmów, które sam zrobił, najwyżej ocenia "Vanilla Sky".

Letnie rendez-vous z Tomem Hanksem
piątek 21 lipca 23:10 Szeregowiec Ryan
sobota 22 lipca 23:10 Filadelfia
niedziela 23 lipca 23:05 Cast Away - Poza światem

Oto kuzyn Abrahama Lincolna – ich wspólni przodkowie to małżeństwo Hanksów żyjące na przełomie XVII i XVIII wieku (ich córka była matką Lincolna). Przez tę samą parę Tom jest też spokrewniony z George’em Clooneyen oraz z żoną Billa Cosby’ego, Camille O. Cosby (z domu Hanks). Inni wspólni przodkowie łączą go z Fredem Rogersem, gospodarzem uwielbianego przez amerykańskiego dzieci show z lat 70. Hanks wcielił się w pana Rogersa w filmie "Cóż za piękny dzień" i była to jedna z ośmiu prawdziwych postaci, które zagrał w swej karierze. Dwóm z tych postaci przydarzyło się coś strasznego podczas lotu samolotem, kolejnej – na statku, a jeszcze innej – podczas lotu w kosmos; więc zgodnie z popularnym memem, z Hanksem lepiej nie podróżować.
Pięć jego ulubionych filmów to "2001: Odyseja kosmiczna", "Ojciec chrzestny", "Fargo", "Słoń" i "Boogie Nights". Uwielbia "Latający Cyrk Monty Pythona" i serial "Doktor Who". Jest też fanem serialu "Prawo i porządek: Sekcja specjalna" i podobno wyrażał nawet chęć zagrania w nim epizodu, ale do tego nie doszło. Kibicuje angielskiej drużynie piłkarskiej Aston Villa i bejsbolowej Cleveland Indians - ale najbardziej futbolowej Oakland Raiders. Jest też fanem Elvisa Presleya.
Świetnie dogaduje się z dziećmi – podobno każe im zamykać oczy i rozpoznawać się po głosie; był przecież oryginalnym głosem Chudego z "Toy Story".
No i ma kolekcję ponad 250 maszyn do pisania.

Letnie rendez-vous z Benem Stillerem
piątek 28 lipca 23:05 Dziewczyna moich koszmarów
sobota 29 lipca 23:05 Zoolander
niedziela 30 lipca 22:55 Starsza pani musi zniknąć

Że co, że nie jest tak przystojny jak pozostali lipcowi bohaterowie? Za to jako jedyny z tej piątki znalazł się na liście najbystrzejszych osób w Hollywood, sporządzonej przez „Entertainment Weekly” w 2007 (na miejscu 20., na 1. był Judd Apatow). I niewątpliwie ma charakter. Wszak dzierży rekord liczby nominacji do Złotej Maliny w jednej edycji – spośród 6 filmów, w których zagrał w roku 2004, rolą tylko w jednym ("Poznaj moich rodziców") nie zasłużył na miano najgorszego aktora. Dostał w tej kategorii nominację za grę w "Nadchodzi Polly", "Legenda telewizji", "Zabawy z piłka", "Zawiść", "Starsky i Hutch" (nie, nie dostał nagrody – uhonorowano nią występ George’a W. Busha w dokumencie "Fahrenheit 9.11").
Często powtarza, że ojciec, Jerry Stiller, jest jego aktorskim mentorem i najlepszym przyjacielem. O swojej ulubionej aktorce – Diane Keaton – napisał nawet tekst do magazynu „Premiere” (1997). W innego swego idola, Toma Cruise’a, wcielał się przez wiele lat, także podczas gali MTV Movie Awards (2000).
Wśród jego ulubionych filmów są "Kolor pieniędzy" – oraz całe uniwersum "Star Trek".

W TYM MIESIĄCU
Johnny English Reborn
Johnny English: Reaktywacja
Czwartek 30 Maj
19:00
Laws of Attraction
Pozew o miłość
Poniedziałek 27 Maj
17:10
Return to Eden
Powrót do Edenu
Poniedziałek 27 Maj
19:00