AKTUALNOŚCI

Debbie Reynolds w cyklu Klasyka filmowa
kkosicka, Wtorek 10 Styczeń 2023

Aktorką została z przypadku – zdobyła tytuł Miss Burbank i została zaproszona na przesłuchania do Warner Bros. Poszła, bo uczestniczki castingu dostawały w prezencie jedwabny szal, bluzkę i darmowy lunch. Był rok 1948, a ona miała 16 lat. Występami w filmie  miała zarobić na college.

Zagrała pięć małych rólek, aż została wybrana na partnerkę Gene’a Kelly’ego w „Deszczowej piosence” (1952). Wcześniej nie miała doświadczenia tanecznego. Jej filmografia w dużej cześci składała się potem z musicali i komedii – drobna i pelna wdzięku, uroczo uśmiechnięta, znakomicie się do takich ról nadawała. Jej życie osobiste było bardziej dramatyczne – głośny i upokarzający rozwód z Eddiem Fisherem, który rzucił ją dla jej najlepszej przyjaciółki Elizabeth Taylor; niemożność odnalezienia się w roli matki i skomplikowane stosunki z córką Carrie Fisher, która przypłaciła to uzależnieniem od narkotyków; plajta założonego przez siebie kasyna i konieczność wyprzedaży ukochanej kolekcji ponad 3 tys. filmowych kostiumów i rekwizytów, wreszcie odbudowanie relacji z Carrie i śmierć 30 godzin po jej śmierci. Serce Debbie po prostu pękło.

W CBS Europa w styczniowe soboty przypominamy trzy filmy z Debbie Reynolds. Partnerują jej w nich Tony Curtis, Fred Astaire i Cliff Robertson.

Cykl Klasyka filmowa w styczniu:
Sobota 14 stycznia o 15:05 Wyścig szczurów
Sobota 21 stycznia o 14:05 W przyjemnym towarzystwie
Sobota 28 stycznia o 14:35 Sześcioro urwisów

W TYM MIESIĄCU
The Troops of St. Tropez
Żandarm z Saint-Tropez
Niedziela 28 Kwiecień
17:05
American Pie
American Pie
Wtorek 30 Kwiecień
21:00
Original Sin
Grzeszna miłość
Wtorek 30 Kwiecień
22:55