AKTUALNOŚCI

6 x romans na szczycie
kkosicka, Poniedziałek 21 Wrzesień 2020

Czy król może ożenić się z tą, którą kocha? Najstarsi górale pamiętają zdecydowanie negatywną odpowiedź wyśpiewaną przez Ałłę Pugaczową, ale filmowcy wciąż mówią „sprawdzam!”. Bo może jednak rządzącym, zwłaszcza współczesnym, wolno pójść za głosem serca? Bo może na szczytach władzy dzisiejszego świata miłość jest ważniejsza od polityki – a królewski tytuł to tylko… tytuł? Przekonajcie się sami! Oto sześć opowieści o romansach, w które zamieszani byli królowie, książęta, szefowie rządów - a nawet półbóg.
Wszystkie wymienione filmy są emitowane na CBS Europa.

Prezydent – miłość w Białym Domu
Zakochani: Michael Douglas i Annette Bening
Premiera w CBS Europa: sobota 5 września 2020 o 21:00
Prezydent USA, najpotężniejszy człowiek na świecie, i urocza lobbystka na rzecz środowiska – ich romans stanie się sprawą publiczną jeszcze zanim oboje zdadzą sobie sprawę, że go mają. On poczuje się zagrożony, gdy jego każdy polityczny ruch zacznie być postrzegany przez pryzmat jego (rzeczywistego lub rzekomego) braku obiektywizmu, a słupki poparcia polecą w dół. Ona spróbuje być wierna sprawie, o którą walczy, ale stanie się to jeszcze trudniejsze, gdy media zaczną paskudnie grzebać w jej przeszłości. Czy dwie silne osobowości tak bardzo uwikłane w polityczne i biznesowe zależności mają szansę na ocalenie prawdziwego uczucia?

 

 

Wasza wysokość
Zakochani: Zooey Deschanel i James Franco
Żywot królewicza Fabiusza, któremu królestwo chce odebrać zły czarownik Leezar, nie jest łatwy – a tym bardziej nie jest proste życie królewiczowej narzeczonej, właśnie odbitej z rąk czarownika. Leezar porywa ją znów. Sprzed ołtarza. Na wyprawę ratunkową ruszają Fabious i jego arcyleniwy brat Thadeous (Danny McBride). Po drodze spotykają znajdują magiczne przedmioty, walczą z potworami, spotykają przedziwne zaczarowane istoty i piękną wojowniczkę Isabel (Natalie Portman), mającą swoje powody, by ścigać czarownika. Zgadnijcie, który z królewiczów wpadnie jej w oko? I pamiętajcie, że to baśń dla dorosłych!

 

 

 

Książę Harry i Meghan: Miłość wbrew regułom
Zakochani: Murray Fraser i Parisa Fitz-Henley
Premiera w CBS Europa: sobota 26 września 2020 o 21:00
Wszyscy znamy z grubsza tę historię, media krzyczały o niej wszak miesiącami. Amerykanka, rozwódka, potomkini czarnych niewolników, aktorka, lifestyle’owa bloggerka i projektantka ciuchów – i brytyjski książę, co prawda dopiero piąty w kolejce do tronu, ale jednak w kolejce. No i do tego poznali się na randce w ciemno! A o tym, jak to się stało, że się w sobie zakochali, jakie przeszkody musieli pokonać, by być razem oraz kto tak naprawdę był ich sojusznikiem, a kto nie, opowiada właśnie ten film.

 

 

Elizabeth
Elizabeth – Złoty wiek
Zakochani: Cate Blanchett i Joseph Fiennes, Cate Blanchett i Clive Owen
A jeśli królowi nie wolno żenić się z miłości, to co dopiero królowej, zwłaszcza XVI-wiecznej, tym bardziej zmuszonej zmagać się z wszelkimi uprzedzeniami dotyczącymi jej płci? Od chwili objęcia tronu radzono Elżbiecie szybkie zamążpójście i urodzenie dziedzica, jednak ona stale odkładała tę decyzję, ostatecznie oświadczając, że jest poślubiona Anglii. I już do końca jej miłosne życie będzie przynosiło jej – po chwilowych uniesieniach – same rozczarowania: ukochany z lat młodzieńczych sekretnie ożeni się z kimś innym, kandydat do małżeństwa z powodów politycznych będzie się przebierał w damskie suknie, zainteresowanie innym da powód do ohydnych plotek oczerniających Elżbietą na dworach całej Europy… Ech, może jednak nie warto być królową?

 

 

 

To właśnie miłość
Zakochani: Hugh Grant i Martine McCutcheon
Skoro książę mógł zakochać się w Kopciuszku, czemu premier nie może zakochać się w widywanej w swej kancelarii pracownicy najniższego szczebla? Co prawda premier, jak książę w tamtej bajce, musi w poszukiwaniu swego Kopciuszka pokolędować (dosłownie!) od domu do domu, ale przynajmniej Natalie, w odróżnieniu od Kopciuszka, ma odwagę przekraczać granice społeczne i samodzielnie swemu szczęściu dopomagać. Ot choćby zabierając premiera do swej dawnej szkoły…. Co było dalej, wszyscy pamiętamy. A wiecie, że rola Natalie była pierwszą większa rolą na dużym ekranie? To coś jak występ Kopciuszka u boku księcia Hugh Granta…

 

 

 

Herkules w Nowym Jorku
Zakochani: Arnold Schwarzenegger i Deborah Loomis
Znudzony Heros z Olimpu postanawia spędzić trochę czasu na Ziemi – i trafia do współczesnego Nowego Jorku. To znaczy do Nowego Jorku roku 1970, bo wtedy powstała ta komedia z debiutującym na ekranie Arniem, występującym jako Arnold Strong „Mr. Universe”). Oczywiście starożytny bohater nie radzi sobie w wielkim mieście, gdzie nie tylko zmuszony jest do ucieczki przed ruchem ulicznym, ale i do walki z niedźwiedziem w Central Parku (!), ale przecież pozna w końcu pomocną, przyjazną dziewczynę. Piękną dziewczynę. A to oznacza uczuciowe komplikacje – czy to może skończyć się happy endem? Czy półbóg może ożenić się ze śmiertelniczką? Zobaczcie sami.

W TYM MIESIĄCU
A Beautiful Day in the Neighborhood
Cóż za piękny dzień
Niedziela 26 Maj
18:55
The White Crow
Biały kruk
Piątek 24 Maj
21:00
Johnny English Reborn
Johnny English: Reaktywacja
Czwartek 30 Maj
19:00