AKTUALNOŚCI

Lara Croft na nowe milenium
kkosicka, Środa 5 Styczeń 2022

Jest archeolożką, ale była też najemniczką, myśliwą i złodziejką; zna kilka języków - i kilka rodzajów sztuk walki; bogata z urodzenia, zdolna jest przetrwać w każdych warunkach i na dodatek jest superseksowna. „Lara Croft jest żeńskim odpowiednikiem Jamesa Bonda na nowe tysiąclecie. Tym różnimy się od Bonda, że nasz film jest pierwszy” - mówił reżyser Simon West. Skoro pokochały ją miliony graczy na całym świecie, także filmowcy postanowili się z nią zaprzyjaźnić. Na kultowy film przygodowy „Lara Croft: Tomb Raider” zapraszamy do CBS Europa w sobotę 8 stycznia o 21:00.

Plotka głosi, że choć dla Westa Angelina Jolie była pierwszym i oczywistym wyborem do roli Lary, producenci rozważali też kandydatury Denise Richards, Charlize Theron, Umy Thurman, Liv Tyler, Catherine Zeta-Jones czy Jennifer Lopez. Plotka głosi też, że Angelina zgodziła się na udział w filmie na złość swojemu ówczesnemu mężowi, Jonny’emu Lee Millerowi, który maniacko grał w „Tomb Raidera” i przedkładał towarzystwo wymyślonej bohaterki nad swą żonę. Wydaje się jednak, że Angelina podpisując kontrakt była już na etapie rozwodu z Millerem, a i myślami zupełnie gdzie indziej: przy Billym Bobie Thorntonie. Według kolejnych plotek, na planie musiała przechodzić testy antynarkotykowe, gdyż zdaniem brukowców nieustająco odurzała się ze swym nowym mężem.

Film przyniósł Jolie długofalowe konsekwencje, których nie mogła przewidzieć. Podczas zdjęć w Kambodży zakochała się w tym kraju, a spotkanie z jego mieszkańcami – biednymi i doświadczonymi przez historię – sprawiło, że zainteresowała się działalnością humanitarną. Tu właśnie poznała i adoptowała swego pierwszego syna Maddoxa (miał wtedy 10 miesięcy).

Przygotowując się do roli, aktorka przez pół roku ćwiczyła tajski boks, nurkowanie (do sceny walki ze stadem węgorzy, którą ostatecznie wycięto ze scenariusza), stosowała dietę wysokobiałkową, uczyła się władać bronią – a także mówić z brytyjskim akcentem. „To była najcięższa praca w moim życiu” – stwierdziła podobno Angelina. Według jednych mówiła o fizycznym wysiłku, według innych – o „niezmiennym usposobieniu” swej bohaterki, co dla aktorki nagrodzonej wcześniej za rolę socjopatycznej manipulatorki w „Przerwanej lekcji muzyki” mogło być pewnym, hm, wyzwaniem. Cóż, media skupiły się na urodzie Lary Croft, różnicy między wielkością jej stanika a stanika Jolie (36DD i 36C, kostium aktorki powiększył go jednak do 36D), długości, a w zasadzie krótkości jej spodenek (ponoć Angelina wolałaby dłuższe). A krytycy nie zostawili na fabule filmu suchej nitki. Mimo to obraz zarobił w kinach 275 mln dolarów i dorobił statusu kultowego. Jak się go ogląda dziś, po 20 latach od premiery? Przekonajcie się sami!

 „Lara Croft: Tomb Raider” – premiera w CBS Europa w sobotę 8 stycznia 2022 o 21:00.

W TYM MIESIĄCU
A Town Without Christmas
Miasto bez Świąt
Niedziela 10 Grudzień
17:20
Legends of the Fall
Wichry namiętności
Piątek 8 Grudzień
18:30
Hello, My Name Is Doris
Cześć, na imię mam Doris
Niedziela 10 Grudzień
21:00