RAMÓWKA
Wtorek 6 Lipiec
RANO | PO POŁUDNIE | WIECZOREM | CAŁY DZIEŃ

Windy City
06:00
Miasto wichrów

DRAMAT. Pisarz Danny przechodzi kryzys wieku średniego: jego przyjaciel umiera a dawna ukochana wychodzi za mąż. Danny zaczyna wspominać przeszłość: z czasem retrospekcje układają się w powieść o Chicago.
Dance with Me
08:00
Zatańcz ze mną

Po śmierci matki Rafael wyrusza z Kuby do USA, aby odnaleźć ojca, który prowadzi w Houston szkołę tańca. Okazuje się, że chłopak jest bardzo uzdolniony tanecznie...
Hercules In New York
10:30
Herkules w Nowym Jorku

KOMEDIA. Herkules, znudzony życiem na Olimpie u boku Zeusa, postanawia wyruszyć na Ziemię — i trafia do Nowego Jorku. W roli herosa wystąpił Arnold Schwarzenegger.
The Roman Spring of Mrs. Stone
12:20
Rzymska wiosna pani Stone

DRAMAT. Ekranizacja powieści Tennessee Williamsa. Starzejąca się gwiazda Broadwayu jedzie z mężem do Włoch. Kiedy mężczyzna nagle umiera na zawał, kobieta postanawia zacząć korzystać z życia...
Strike! (All I Wanna Do)
14:25
Córy Amerykańskich Ravioli

KOMEDIA. Rok 1963. Rodzice Odie decydują się wysłać ją do szkoły z internatem. Nastolatka niechętnie wchodzi w nowe środowisko, lecz wkrótce znajduje przyjaciółki i dołącza do ich tajnego klubu.
A Room With A View
16:15
Pokój z widokiem

Lucy Honeychurch, dziewczyna z wyższych sfer, w czasie podróży do Florencji poznaje Georgea. Młodzi zakochują się w sobie, ale rodzina Lucy nie jest tym zachwycona — planuje dla niej inną przyszłość.
All the King's Men
18:30
Wszyscy ludzie króla

Willie Stark jest obiecującym, młodym politykiem z Luizjany. Niestety polityka go psuje: z czasem Willie staje się coraz większym populistą. Dzięki temu zdobywa zwolenników i zostaje gubernatorem...
Chaplin
21:00
Chaplin

Biografia Charlesa Chaplina, jednego z najsłynniejszych komików i reżyserów w historii kina. Reżyserem filmu nakręconego na podstawie książki Davida Robinsona jest Richard Attenborough.
Monster's Ball
23:50
Czekając na wyrok

Hank — nadużywający alkoholu były policjant — traci syna. Pewnego dnia spotyka Leticię, czarnoskórą kobietę, która przeżyła podobną tragedię. To spotkanie odmieni życie ich obojga.
The Whistleblower
02:00
Niewygodna prawda

FILM AKCJI. Koniec lat 90. XX w. Młoda policjantka z USA wyjeżdża na misję pokojową do Bośni, gdzie wpada na trop grupy przestępczej handlującej kobietami — i trafia na zmowę milczenia. Film oparty na faktach.
Strike! (All I Wanna Do)
04:10
Córy Amerykańskich Ravioli

KOMEDIA. Rok 1963. Rodzice Odie decydują się wysłać ją do szkoły z internatem. Nastolatka niechętnie wchodzi w nowe środowisko, lecz wkrótce znajduje przyjaciółki i dołącza do ich tajnego klubu.