
Reżyseria: Guy Ferland
Obsada: Diego Luna, Romola Garai, Sela Ward, John Slattery, Jonathan Jackson, January Jones, Patrick Swayze, Mika Boorem, Rene Lavan, Mya, Polly Cole, Chris Engen, Tommy Kavelin, Wilmer Cordero, Charlie Rodriguez, Donato Poveda
Rok: 2004
Tytuł oryginalny: Dirty Dancing 2: Havana Nights
Sequel hitu z lat 80. Tym razem w scenerii Kuby i w rytm latynoskiej muzyki.
Ogromny sukces filmu Dirty Dancing z 1987 roku nie mógł pozostać bez echa. Powstaje wiele produkcji o tematyce tanecznej, a w 2004 zostaje zrealizowany Dirty Dancing 2. Film Guya Ferlanda nie jest jednak fabularną kontynuacją pierwowzoru, lecz zupełnie nową historią. Jedynym łącznikiem jest Patrick Swayze, który występuje tu w roli drugoplanowej.
Rodzina Millerów postanawia przeprowadzić się na Kubę. Bert Miller otrzymuje intratną posadę w Hawanie zabierając ze sobą żonę i dwie córki. Jest rok 1958 — czas rodzącej się rewolucji. 18-letnia Katey Miller oraz jej młodsza siostra żyją w Hawanie niczym pączki w maśle. Obracają się wśród białej elity finansowej i społecznej. Katey nie do końca czuje się dobrze w nowej roli. Niebawem poznaje sympatycznego kelnera, Kubańczyka Javiera. Ten wprowadza ją w prawdziwy świat Hawany. Razem odwiedzają miejscowe kluby taneczne, a także wiele rozmawiają o trudnej sytuacji na Kubie. Katey jest coraz bardziej zafascynowana latynoskim tańcem oraz Javierem. Zbliża się konkurs taneczny, w którym można wygrać spore pieniądze. Katey postanawia pomóc Javierowi i proponuje mu wspólny start.
Guy Ferland, specjalizujący się w produkcji telewizyjnej (np. seriale Mentalista i Pamiętniki wampirów), stanął przed nie lada zadaniem. Jak powtórzyć sukces Dirty Dancing? Film Ferlanda nie cieszył się co prawda taką popularnością jak pierwowzór, ale nie sposób odmówić mu uroku i filmowej jakości. Historia nastoletniej Katey zrealizowana jest według sprawdzonych wzorców. Bogata Amerykanka i ubogi Kubańczyk, których łączy uczucie i taniec. Ciekawe tło tworzy Kuba w przeddzień rewolucji. Wypada żałować, że z oczywistych przyczyn politycznych film nakręcono w plenerach San Juan w Puerto Rico. Warto docenić płynność opowiadania, umiejętne operowanie nastrojem oraz jakość scen tanecznych. Głównym atutem wydaje się jednak muzyka Heitora Pereiry, łącząca ogniste latynoamerykańskie rytmy z fokstrotem i motywami klasycznymi.
NASTĘPNE EMISJE

Poniedziałek 26 Kwiecień - 17:10
Czwartek 29 Kwiecień - 19:15
PROGRAMY