Życie, którego nie było

Strata dziecka to jedna z największych życiowych traum. Główna bohaterka przejmującego filmu Josepha Rubena przeżywa właśnie taki dramat. Lub tylko tak się jej wydaje…

Mija 14 miesięcy od katastrofy lotniczej. W wypadku ginie między innymi 8-letni Sam, syn Telly i Jima Parettów. To był ogromny cios dla małżonków. Telly wciąż nie może się z tym pogodzić, a jej życie przypomina koszmar. Trauma po stracie chłopca wpływa także negatywnie na małżeństwo. Telly regularnie uczęszcza na terapię do doktora Jacka Munce’a. Krok po kroku kobieta zdaje się wracać do rzeczywistości i równowagi psychicznej. Podczas jednego z seansów doktor doprowadza do przełomu. Informuje Telly, że tak naprawdę jej syn nie istniał. Dla zrozpaczonej matki to cios ciężki do wyobrażenia. Telly nie dopuszcza do siebie okrutnej prawdy — szuka starych zdjęć z synem i wszelkich dowodów na jego istnienie. Jak się szybko okazuje — bezskutecznie. Ostatnia deska ratunku to Ash Correll. Mężczyzna, podobnie jak Telly, jest przekonany, że stracił dziecko w tej samej katastrofie lotniczej. Razem postanawiają dociec prawdy. Uruchamia to serię niespodziewanych, a nawet przerażających wydarzeń.

Teorie spiskowe bywają bardzo popularne. Potrafimy uwierzyć w najdziwniejsze nawet rzeczy, często przeczące zdrowemu rozsądkowi. Początkowo wydaje się, że w filmie Rubena mamy do czynienia z podobną sytuacją. Będąca w głębokiej traumie kobieta jest przekonana, że miała syna, który zginął w katastrofie. Otoczenie twierdzi, że syn to tylko jej fantazja. Jednak prawda okaże się dużo bardziej zaskakująca. Twórcy Życia, którego nie było wychodząc od intrygującego pomysłu fabularnego, wciągają widza w mroczną historię z nieoczekiwanym zakończeniem. Elementy dramatu płynnie mieszają się z rasowym thrillerem, a wiarygodność psychologiczna gwarantowana jest przez znakomite aktorstwo. Na szczególne uznanie zasługuje rewelacyjna Julianne Moore w roli Telly, za którą otrzymała nominację do Saturn Award. 

Życie, którego nie było
The Forgotten
2004, USA
dramat
88 min
Joseph Ruben

Oceń film

Your rating: Brak Average: 5 (1 vote)

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.