Żona idealna

Zdradzona żona wraca do zawodu adwokatki i wbrew wszystkiemu walczy o swą karierę, szczęście i godność.

Oto Alicia Florrick, żona i matka, która zmuszona jest wziąć odpowiedzialność za swoją rodzinę. Po wieloletniej przerwie wraca na rynek pracy, gdy jej mąż Peter, prokurator, w wyniku seksualnego i politycznego skandalu trafia do więzienia. Nie bacząc na zdradę i publiczne upokorzenie, jakie stały się jej udziałem przez Petera, Alicia rozpoczyna karierę obrońcy sądowego.

W atmosferze skandalu podejmuje pracę w prestiżowej kancelarii prawnej w Chicago. Dołącza tam do swojego dawnego przyjaciela Willa Gardnera. Bohaterka od razu zostanie rzucona na głęboką wodę, zmuszona do pracy przy sprawach trudnych, nieoczywistych, w których nieprzeciętni oskarżeni mataczą i próbują oszukiwać własnego obrońcę. Będzie też musiała odnaleźć się wśród barwnych osobowości, które spotka w kancelarii. Wymagająca szefowa, przebiegła śledcza, zajmujący się intrygami partnerzy nie zawsze będą jej sojusznikami. Tymczasem mąż Alicii opuści więzienie. Czy bohaterka wytrwa u jego boku? A może osobiste szczęście stanie się dla niej ważniejsze niż kariera?

Znakomita rola Alici przyniosła Złoty Glob Juliannie Margulies, aktorce cenionej w czasach serialu Ostry dyżur, ale trochę po nim zapomnianej. Kroku Juliannie dotrzymują wszyscy odtwórcy ról mniej lub bardziej cynicznych prawników z tej samej kancelarii -  Christine Baranski, Matt Czuchry, Josh Charles, Archie Panjabi. Nie sposób jednak nie wspomnieć osobno o majstersztyku, jakim jest postać cierpiącego na parkinsonizm i wykorzystującego swą chorobę najperfidniej, jak się da prawniku konkurencji, Louisie Canningu – i dającym w tej roli prawdziwy koncert aktorstwa, Michaelu J. Foksie.

W CBS Europa oglądamy 3. i 4. sezon serialu. 

Żona idealna
The Good Wife
2011-12, USA
dramat
22x45 min

Oceń film

Your rating: Brak Average: 5 (2 votes)

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.