Zabójcza podróż poślubna

Młodzi małżonkowie, wymarzona podróż poślubna na Wielką Rafę Koralową i tragiczny finał, który otwiera zupełnie nową historię...

Tina poznaje Gabe'a w college'u. Przystojny wielbiciel nurkowania szybko staje się wymarzonym kandydatem na męża. Choć Gabe zwleka z oświadczynami, Tina nie traci nadziei. Jedyną osobą wątpiącą w szczere intencje chłopaka, jest ojciec dziewczyny – Tommy. Po wielu perturbacjach para jednak pobiera się, zaś miesiąc miodowy pragną spędzić w Australii. Mimo wątpliwości Tina decyduje się towarzyszyć mężowi podczas nurkowania na Wielkiej Rafie Koralowej. Wyprawa kończy się tragicznie, a władze mają wątpliwości co do niewinności Gabe'a. Męża córki oskarża również Tommy, przekonany, że mężczyzna zabił Tinę z premedytacją.

Zabójcza podróż poślubna to telewizyjny dramat kryminalny wyprodukowany i wyreżyserowany przez australijską reżyserkę Nadię Tass. Scenariusz filmu został oparty na prawdziwej historii tragicznej śmierci Amerykanki Tiny Watson, o spowodowanie której został oskarżony jej mąż, Gabe Watson. Sprawa wzbudziła wiele kontrowersji, a mężczyzna był sądzony zarówno przez sąd australijski, jak i amerykański. Głównym oskarżycielem był ojciec kobiety, przekonany o celowym działaniu zięcia i chęci przejęcia pieniędzy z ubezpieczenia. Twórcy Zabójczej podróży poślubnej, opierając się na aktach sprawy, rekonstruują te wydarzenia, ukazując zarówno początki związku Watsonów, jak i późniejszą batalię Tommy'ego Thomasa. Autorka zdecydowała się również pokazać wrzawę medialną wokół sprawy, dzięki czemu jej obraz zyskuje rys autentyczności. Tass z wyczuciem łączy wątki kryminalne i obyczajowe z klasycznym dramatem sądowym. W rolach głównych wystąpili Billy Miller i Amber Clayton, lecz na szczególną uwagę zasługuje kreacja Harveya Keitela jako ojca walczącego o sprawiedliwość dla swojej córki. Wciągający seans.

Oceń film

Brak głosów

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.