Wielkie otwarcie
16 CZE
03:10

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Dwaj Włosi otwierają restaurację z oryginalnymi przepisami. Czy trafią w amerykański gust?

New Jersey, lata 50. Bracia Primo i Secondo przybywają do Stanów z zamiarem otworzenia prawdziwej włoskiej restauracji. Oryginalne przepisy, smak i pasja powinny być wystarczającymi składnikami prawdziwego sukcesu. Niestety, wkrótce okazuje się, że nie wszyscy goście są zadowoleni z kuchni serwowanej przez dwóch Włochów. W obliczu narastającego konfliktu i wizji bankructwa Secondo — menedżer restauracji — postanawia podjąć zdecydowane działania…

Duchem sprawczym tego świetnego komediodramatu jest Stanley Tucci — znakomity amerykański aktor, który odpowiadał zarówno za scenariusz (razem z Josephem Tropiano), jaki i za reżyserię (wspólnie z Campbellem Scottem). Ponadto Tucci wcielił się w postać Secondo, powierzając rolę starszego z braci Tony’emu Shalhoubowi, znanemu m.in. z serialu Detektyw Monk. Utrzymane w lekkim tonie i zrealizowane z werwą Wielkie otwarcie to opowieść o marzeniach i kuchni. Temperamentni Włosi nie tylko gotują, ale i z trudem znoszą piętrzące się przeciwności losu. Choć, jak wiadomo, o wszystkim można na chwilę zapomnieć nad talerzem spaghetti. Film cieszył się ogromną sympatią widzów i krytyków, którzy docenili również niezapomniane kreacje aktorskie. A w obsadzie, obok Tucciego i Shalhouba, znaleźli się Isabella Rossellini, Ian Holm, Minnie Driver, Allison Janney, Liev Schreiber oraz Marc Anthony. Nie tylko dla wielbicieli filmów z kuchnią w tle.

Nagroda za reżyserię na festiwalu w Deauville, Film Independent Spirit oraz nagroda im. Waldo Salta na festiwalu Sundance za scenariusz.

Oceń film

Brak głosów

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.