Wiedźmikołaj

Noc Strzeżenia Wiedźm w Świecie Dysku tym razem nie będzie taka sama… Kolejna ekranizacja kultowej sagi Terry’ego Pratchetta.

W fantastycznym Świecie Dysku nie wszystko toczy się zgodnie z odwiecznym harmonogramem. Zbliża się Noc Strzeżenia Wiedźm, czyli czas świąt, prezentów i śniegu. Okoliczni mieszkańcy szykują się na przyjście radosnych dni, ale okazuje się, że brakuje najważniejszej osoby. Zamiast rozdawać prezenty Wiedźmikołaj ulotnił się gdzieś bez śladu. Jego obowiązki przejmuje Śmierć, lecz taka sytuacja nie może trwać wiecznie. Jeśli Wiedźmikołaj się nie odnajdzie, już więcej nie wzejdzie słońce. Z pomocą rusza Susan, wnuczka Śmierci.

Terry Pratchett to jeden z najważniejszych autorów w historii literatury fantasy i science fiction. Wydał miliony książek na całym świecie, a jego literatura fascynuje nie tylko czytelników, ale też filmowców. Wiedźmikołaj to część ogromnej, liczącej 41 tomów opowieści o Świecie Dysku. Pratchett, a wraz z nim reżyser Vadim Jean i jego ekipa popuścili wodze fantazji, tworząc jedyną w swoim rodzaju wizualną krainę. Tamtejsza Noc Strzeżenia Wiedźm przypomina nasze święta Bożego Narodzenia, lecz bohaterowie muszą stanąć przez poważnymi wyzwaniami. Trzymająca w napięciu akcja, dużo charakterystycznego dla Pratchetta humoru oraz ironii nie pozwalają się nudzić. Strona realizacyjna nie pozostawia wiele do życzenia. Na uwagę zasługują nagrodzone BAFTĄ efekty specjalne, a także zdjęcia Gavina Finneya, które sugestywnie przenoszą nas w magiczny i tajemniczy Świat Dysku. Telewizyjna rozrywka ze znakiem jakości.

Wiedźmikołaj
Terry Pratchett's Hogfather
2006, Wielka Brytania
fantasy
2x93 min
Vadim Jean

Oceń film

Brak głosów

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.