Twarda laska

Siła przyjaźni często objawia się w nieprzewidzianych okolicznościach. W komedii Dennisa Dugana mamy do czynienia właśnie z taką sytuacją.

Już od czasów szkolnych Darren, Wayne i J.D. są nierozłączną paczką kumpli. Chłopcy czują silną, niemalże braterską więź. Nic dziwnego, że spędzają ze sobą wiele czasu. Mija czas, a oni wciąż razem wałęsają się po barach oraz grają wspólnie w zespole wykonującym covery Neila Diamonda. Darren ma jednak wyraźny problem — wciąż cierpi i tęskni za swoją dawną miłością. Wayne i J.D. postanawiają pomóc przyjacielowi i znaleźć mu dziewczynę. Niestety sprawy potoczą się w niepożądanym kierunku. Darren poznaje psycholożkę Judith, która od pierwszego spotkania sprytnie nim manipuluje. Niebawem dochodzi do zaręczyn. Jak się okazuje, jednym z warunków postawionych Judith jest odcięcie się Darrena od kumpli. J.D. i Wayne muszą szybko zareagować.

Twórczość Dennisa Dugana to przede wszystkim komedie i filmy sensacyjne. Znany także z pracy dla telewizji kręci filmy, które charakteryzują się specyficznym poczuciem humoru. Zwariowane, choć często mało wybredne gagi, a także „pikantne” dialogi to elementy często spotykane u Dugana. Nie inaczej jest także w szalonej komedii Twarda laska. Perypetie trójki przyjaciół okraszone są żywymi dialogami i zabawnymi zwrotami akcji. Humor jest wszechobecny, więc miłośnicy komedii nie powinni się nudzić. W głównych rolach wystąpili rozpoznawalni aktorzy: Steve Zahn, Jack Black i Jason Biggs. 

Twarda laska
Evil Woman aka Saving Silverman
2001, USA/Australia
komedia
93 min
Dennis Dugan

Oceń film

Brak głosów

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.