RAMÓWKA
Czwartek 15 Sierpień
RANO | PO POŁUDNIE | WIECZOREM | CAŁY DZIEŃ

Lady Jane
08:20
Lady Jane

Oparta na faktach opowieść o polityce i miłości: Jane Grey, siostrzenica Henryka VIII, po śmierci jego chorowitego syna zostaje ogłoszona królową — i zasiada na tronie tylko przez dziewięć dni.
Dr. Quinn Medicine Woman: The Movie
11:00
Doktor Quinn

Filmowa kontynuacja popularnego serialu o tym samym tytule. Do Colorado Springs przyjeżdża pan Carraway, który chce eksploatować pobliską kopalnię. Kiedy nie dostaje zgody, porywa córeczkę dr Quinn.
The Trip to Bountiful
12:50
Podróż do Bountiful

Pani Watts mieszka w domu syna i synowej, ale marzy, żeby przed śmiercią zobaczyć jeszcze rodzinne miasteczko Bountiful. Dzieci nie chcą jej pomóc, więc starsza pani ucieka i sama wyrusza w podróż.
The Four Feathers
14:35
Cena honoru

Rok 1875, w Sudanie trwa powstanie mahdystów. Harry, młody brytyjski oficer i syn generała, odmawia wyjazdu na wojnę, nie chcąc brać udziału w tłumieniu powstania — i zostaje uznany za tchórza.
The Last of the Mohicans
17:05
Ostatni Mohikanin

Ameryka, XVIII w. Anglicy walczą z Francuzami, wspierani przez Indian Mohikanów. Sokole Oko — biały, przygarnięty przez Indian jako dziecko — zakochuje się w jednej z córek angielskiego kapitana.
Monday After the Miracle
19:10
Między cudem a życiem

Historia życia Hellen Keller — głuchoniewidomej pisarki i działaczki społecznej. Film ukazuje jej studenckie lata, okres formowania się jej osobowości i rodzące się przyjaźnie, które ją ukształtowały.
A House Divided
21:00
Podzielony dom

Lata 80. XIX w. Amanda Dickson dziedziczy dom i majątek po zmarłym ojcu — ale testament zostaje zakwestionowany przez jej stryja, bo kobieta jest dzieckiem z nieprawego łoża i córką niewolnicy.
Cold Mountain
22:55
Wzgórze nadziei

Trwa wojna secesyjna. Inman nie wierzy już w słuszność sprawy Konfederatów — dezerteruje, aby powrócić do domu i do ukochanej Ady, córki pastora. Czeka go długa i niebezpieczna podróż...
The Last of the Mohicans
01:55
Ostatni Mohikanin

Ameryka, XVIII w. Anglicy walczą z Francuzami, wspierani przez Indian Mohikanów. Sokole Oko — biały, przygarnięty przez Indian jako dziecko — zakochuje się w jednej z córek angielskiego kapitana.
Stage Beauty
04:00
Królowa sceny

Londyn, XVII w. Maria, młoda garderobiana, pracuje dla słynnego aktora, Edwarda Kynastona. Sama także chciałaby grać w teatrze, ale w tych czasach kobietom nie wolno występować na scenie...
Windy City
06:00
Miasto wichrów

Pisarz Danny przechodzi kryzys wieku średniego: jego przyjaciel umiera a dawna ukochana wychodzi za mąż. Danny zaczyna wspominać przeszłość: z czasem retrospekcje układają się w powieść o Chicago.