Sztokholm w Pensylwanii
Literacka czerwcówka
28 CZE
16:00

Porwana w dzieciństwie młoda kobieta wraca do rodzinnego domu. Czy uda jej się znaleźć w nim swoje miejsce?

Kiedy Leanne Dragon miała cztery lata, została uprowadzona przez Benjamina McKaya. Przetrzymywana w piwnicy, wierzyła, że jest jego córką i ma na imię Leia. Mija 17 lat i uwolniona młoda kobieta wraca do rodziców – Marcy i Glena. Mimo prób biologiczna matka nie umie dotrzeć do córki, która cierpi na syndrom sztokholmski. Sytuacja zaczyna wpływać na relacje całej rodziny.

Sztokholm w Pensylwanii to reżyserski i scenariopisarski debiut Nikole Beckwith. Film miał swoją premierę na festiwalu w Sundance, gdzie pokazywany był w konkursie głównym. W swoim obrazie reżyserka skupia się przede wszystkim na relacji matki i córki – bliskim sobie dzięki więzom krwi, ale tak naprawdę obcym. Pokazuje problem współuzależnienia ofiary od oprawcy, oderwania od korzeni i zagubienia w rzeczywistości. Beckwith umiejętnie przechodzi od subtelnego dramatu do thrillera, budując emocjonalne napięcie między obiema kobietami. Udało się to osiągnąć przede wszystkim dzięki znakomitym kreacjom Saoirse Ronan jako Lei i Cynthii Nixon jako Marcy. Obok nich zobaczymy m.in. Jasona Isaacsa (Ben) oraz Davida Warshofsky'ego (Glen).

Satelita dla najlepszego filmu telewizyjnego, nagroda Gracie Allen dla Cynthii Nixon, wyróżnienie Women's Image Network za scenariusz Nikole Beckwith, trzy nominacje do nagród Critic's Choice Television.

Sztokholm w Pensylwanii
Stockholm, Pennsylvania
2015, USA
thriller
99 min
Nikole Becwith

Oceń film

Brak głosów

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.