Szkoła stewardes

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Ambitna dziewczyna marzy o karierze stewardesy. Czy potrafi pogodzić pracę z miłością?

„Uwielbiam komedię. Uważam, że ludzie chodzą do kina, aby zapomnieć o rzeczywistości i wolą popatrzeć na świat przez różowe okulary, chciałem im tego dostarczyć" – powiedział o Szkole stewardes reżyser, Bruno Barreto.

Donna Jensen od najmłodszych lat żyje marzeniami. Mieszka wraz z rodziną w małym miasteczku w stanie Nevada. Życie toczy się tu leniwym, przewidywalnym rytmem, bez perspektyw na jakąkolwiek odmianę. Donna nie chce pogodzić się ze swoim losem i pewnego dnia postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Impulsem do działania jest Sally Weston, która od lat robi karierę w mediach. Sally jest słynną stewardesą, a także celebrytką wydającą książki. Donna chce pójść w jej ślady. Początki nie będą łatwe. Praca w miejscowych liniach lotniczych nie jest do końca satysfakcjonująca. Donna nie daje jednak za wygraną. Ambicja, upór i pracowitość zostają w końcu nagrodzone. Bohaterka otrzymuje angaż w prestiżowych, międzynarodowych liniach lotniczych. Jest jednak małe "ale" w postaci... Teda Stewarta. Mężczyzna podkochuje się z wzajemnością w Donnie, lecz tryb pracy bohaterki bardzo komplikuje poważny związek. Co wybierze Donna: karierę czy miłość?

Szkoła stewardes  to komedia o wyraźnie amerykańskim rodowodzie. Historie ludzi z prowincji, którzy próbują swoich sił w wielkim świecie to temat niejednego filmu z USA. Pochodzący z Brazylii reżyser Bruno Barreto świetnie czuje specyfikę amerykańskiego kina komercyjnego. Szkoła stewardes to nie tylko bezpretensjonalna komedia o społecznym awansie, ale także humorystyczny portret kobiety z ambicjami. Twórcy nie naśmiewają się jednak z bohaterów. Donna Jensen to kobieta na wskroś nowoczesna, przebojowa i uparcie dążąca do celu. Nie zaniedbuje przy tym spraw najważniejszych – miłości, przywiązania do rodziny i przyjaciół. Zabawne sytuacje i błyskotliwe dialogi nie byłyby tak dobrze wygrane, gdyby nie obsada. W komediowym emploi znakomicie odnajduje się Gwyneth Paltrow, prawdziwa gwiazda kina hollywoodzkiego. Towarzyszą jej Mark Ruffalo, ponadczasowa Candice Bergen oraz Mike Myers, którego każde pojawienie się na ekranie wywołuje salwy śmiechu. 

Szkoła stewardes
View from the Top
2003, USA
komedia
84 min
Bruno Barreto

Oceń film

Your rating: Brak Average: 4.8 (4 votes)

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.