Szczodre serce
20 MAJ
15:20

Stary kawaler zostaje zmuszony do ożenku.

Peter MacNicol kojarzony jest głównie z ekranem telewizyjnym (serial Ally McBeal). Znakomity w rolach drugoplanowych, najczęściej obsadzany w komediach, potrafi ujawnić skalę swojego talentu także w kreacjach mniej jednoznacznie komediowych.

Wujek Daniel to spadkobierca dużej fortuny i jednocześnie poczciwy człowiek, który chętnie pomaga potrzebującym. Daniel żyje spokojnym, lekko ekscentrycznym życiem kawalera. Jego poczynaniom, szczególnie tym finansowym, z zaniepokojeniem przygląda się siostrzenica Edna. Niebawem pojawia się pomysł, aby wieczny kawaler w końcu się ożenił. Daniel  niechętnie odnosi się do tego pomysłu, lecz w końcu ulega. Wybór pada na młodziutką Bonnie Dee Peacock. Wkrótce po ślubie dochodzi do tragedii.

Szczodre serce to komediodramat w wątkiem sensacyjnym. Film powstał na podstawie powieści Eudory Welty — pisarki, której twórczość jest osadzona w realiach Południa Stanów Zjednoczonych lat 30. XX wieku. Twórcy znakomicie oddali małomiasteczkowy klimat amerykańskiej prowincji, co widać w scenografii, kostiumach, ale i dialogach. Peter MacNicol tworzy wielowymiarową, intrygującą, a jednocześnie wzbudzającą sympatię postać wujka Daniela. Nad całością unosi się duch filmów Capry, przypominając, że fabuła to nie wszystko — liczy się także forma opowiadania oraz klasa ekipy filmowej. 

Oceń film

Brak głosów

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.