Syn smoka

Niesforny młodzieniec ma wykonać trudne zadanie, a przy okazji zdobyć rękę księżniczki.

Syn smoka to dowód na to, że arabskie Baśnie tysiąca i jednej nocy stanowią nieustające źródło inspiracji. Telewizyjny dwuczęściowy film Davida Wu literackiego oryginału nie traktuje dosłownie, lecz modyfikuje i podporządkowuje go współczesnemu kinu rozrywkowemu.

D.B. jest młodzieńcem tyleż szlachetnym, co szalonym. A jego przeszłość nie zawsze była chlubna. Jego mentor i wielki przyjaciel Bird pomaga mu odnaleźć właściwą drogę. Jednak metody Birda mogą budzić kontrowersje. Najnowszym pomysłem jest kradzież bogactw z pałacu władcy. W tym celu potrzebna jest pomoc D.B. Podszywając się pod księcia, chłopak staje w szranki o rękę cesarskiej córki Li Wei. Będzie miał groźnych rywali w wyścigu o względy księżniczki.

Twórcy Syna smoka postawili na barwne i emocjonujące widowisko odwołujące się do egzotyki Chin. Nie tylko przez miejsce akcji, ale również sposób realizacji, montażu i rozłożenia akcentów. Nie dziwią  więc liczne, efektownie zrealizowane sceny walki. Nie przypadkiem w obsadzie i ekipie filmu znajdziemy azjatyckie nazwiska. Elementy dramatu zręcznie splatają się z przygodą i wątkami miłosnymi, a jeśli do tego dodamy fantasy i magię — dostaniemy trzymający w napięciu film akcji. Produkcję, która nie tylko spełnia gatunkowe kryteria, ale także daje możliwość spotkania na małym ekranie Davida Carradine’a.

 

Syn smoka
Son of the Dragon
2006, USA/Chiny
przygodowy
2 x 87 min
David Wu

Oceń film

Your rating: Brak Average: 5 (2 votes)

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.