Świece na Bay Street
15 KWI
17:15

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Alicia Silverstone, Eion Bailey i Annabeth Gish w poruszającej historii rodzinnej.

Dee Dee, samotna matka, przyjeżdża do swojego rodzinnego miasteczka. Nie było jej tu długo. Wraz z jedenastoletnim synem Trooperem postanawiają rozpocząć nowe życie. Niebawem dochodzi do spotkania Dee Dee z miejscowym weterynarzem Samem. To jej najbliższy przyjaciel sprzed lat. Mężczyzna jest obecnie szczęśliwym mężem uroczej Lydii, z którą pracuje w przychodni weterynaryjnej. Lydia oraz Sam rozpoczęli niedawno budowę nowego domu i planują wspólną przyszłość. Jednak przybycie Dee Dee wprowadza zamieszanie w życie Sama i jego rodziny. Wracają wspomnienia. Niebawem Dee Dee zdradzi swojemu dawnemu przyjacielowi prawdziwe powody powrotu do miejsca urodzenia.

Przejmujący, słodko-gorzki film Johna Ermana. Życiowa historia opowiedziana w dużej mierze z perspektywy kobiet: Dee Dee granej przez Alicię Silverstone oraz Lydii, w którą wciela się Annabeth Gish. Problemy samotnej matki oraz szczęśliwej rodziny “na zakręcie” przykuwają uwagę widza, a znakomite aktorstwo pozwala odnaleźć psychologiczną prawdę w bohaterach. Jednocześnie to film lekki, doprawiony humorem i pozytywną atmosferą. Choć nie przesłodzony, bo wydarzenia dramatyczne płynnie splatają się z tymi bardziej wesołymi – jak  w życiu. Na szczególną uwagę zasługuje kreacja młodziutkiego Matthew Knighta, który za swoją rolę otrzymał nagrodę Young Artist Award. Świece na Bay Street powstały w oparciu o poczytną powieść K.C. McKinnon.

Świece na Bay Street
Candles on Bay Street
2006, Kanada, USA
dramat
94 min
John Erman

Oceń film

Your rating: Brak Average: 5 (1 vote)

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.