Świece na Bay Street

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Alicia Silverstone, Eion Bailey i Annabeth Gish w poruszającej historii rodzinnej.

Dee Dee, samotna matka, przyjeżdża do swojego rodzinnego miasteczka. Nie było jej tu długo. Wraz z jedenastoletnim synem Trooperem postanawiają rozpocząć nowe życie. Niebawem dochodzi do spotkania Dee Dee z miejscowym weterynarzem Samem. To jej najbliższy przyjaciel sprzed lat. Mężczyzna jest obecnie szczęśliwym mężem uroczej Lydii, z którą pracuje w przychodni weterynaryjnej. Lydia oraz Sam rozpoczęli niedawno budowę nowego domu i planują wspólną przyszłość. Jednak przybycie Dee Dee wprowadza zamieszanie w życie Sama i jego rodziny. Wracają wspomnienia. Niebawem Dee Dee zdradzi swojemu dawnemu przyjacielowi prawdziwe powody powrotu do miejsca urodzenia.

Przejmujący, słodko-gorzki film Johna Ermana. Życiowa historia opowiedziana w dużej mierze z perspektywy kobiet: Dee Dee granej przez Alicię Silverstone oraz Lydii, w którą wciela się Annabeth Gish. Problemy samotnej matki oraz szczęśliwej rodziny “na zakręcie” przykuwają uwagę widza, a znakomite aktorstwo pozwala odnaleźć psychologiczną prawdę w bohaterach. Jednocześnie to film lekki, doprawiony humorem i pozytywną atmosferą. Choć nie przesłodzony, bo wydarzenia dramatyczne płynnie splatają się z tymi bardziej wesołymi – jak  w życiu. Na szczególną uwagę zasługuje kreacja młodziutkiego Matthew Knighta, który za swoją rolę otrzymał nagrodę Young Artist Award. Świece na Bay Street powstały w oparciu o poczytną powieść K.C. McKinnon.

Świece na Bay Street
Candles on Bay Street
2006, Kanada, USA
dramat
94 min
John Erman

Oceń film

Your rating: Brak Average: 5 (1 vote)

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.