Stary, kocham cię
23 LIP
02:55

Życie uczuciowe odnoszącego sukcesy agenta nieruchomości kwitnie. Ale co z przyjaźnią?

Peter Klaven wydaje się mieć wszystko, o czym marzył: sukces zawodowy i stabilny związek. Właśnie oświadczył się uroczej Zooey, planuje wesele, a sfinalizowanie intratnej transakcji zapewni mu niemałą prowizję i szansę na realizację dużego projektu. Czego chcieć więcej? Drużby. I tu zaczynają się kłopoty, bo Peter uświadamia sobie, że nie ma kumpli. Dlatego postanawia znaleźć najlepszego przyjaciela. Początki są niełatwe i prowadzą do wielu dziwnych sytuacji. Aż pewnego dnia na drodze Petera staje lekkoduch Sydney. Mężczyźni różnią się jak niebo i ziemia, a mimo to rodzi się między nimi nić sympatii i porozumienia. Lecz czy ta męska przyjaźń nie wpłynie na związek z Zooey?

John Hamburg to scenarzysta, który dobrze czuje komediowe klimaty (Zoolander, Nadchodzi Polly, Dlaczego on?). Ma również doświadczenie reżyserskie, a Stary, kocham cię to jeden z czterech filmów kinowych w jego dorobku. Bawiąc się schematami komedii romantycznej, Hamburg opowiada historię męskiej przyjaźni — niełatwej, opartej na przyciąganiu się przeciwieństw, ale też dzięki temu nieodparcie zabawnej. Główny bohater jest człowiekiem poukładanym, któremu do głowy nie przychodzi, że postawienie w centrum swojego świata ukochanej może być odebrane jako oznaka nieprzystosowania. Dlatego chcąc się przystosować, Peter znajduje przyjaciela… społecznie nie do końca przystosowanego. To źródło niezliczonych komediowych sytuacji, okraszonych dowcipnymi dialogami. Inteligentne i zarazem zwariowane poczucie humoru to atut Stary, kocham cię, podobnie jak pierwszorzędne aktorstwo. Pierwsze skrzypce grają tu popularni Paul Rudd i Jason Segel (znany m.in. z serialu Jak poznałem waszą matkę). Obok nich zobaczymy m.in. Rashidę Jones, Jona Favreau, Jane Curtin oraz niezawodnych J.K. Simmonsa i Andy’ego Samberga.

Nominacja do nagrody DFCS (Denver Film Critics Society) dla najlepszego zespołu aktorskiego oraz nominacja do nagród MTV Movie za najlepszy pocałunek dla Paula Rudda i Thomasa Lennona. 

Stary, kocham cię
I Love You, Man
2009, USA
komedia
101 min
John Hamburg

Oceń film

Brak głosów

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.