Spokojnie, tatuśku

Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu…

Gil Buckman pracuje jako sprzedawca i ma wspaniałą rodzinę: żonę Karen i trójkę dzieci. Mężczyzna stara się pogodzić życie rodzinne z zawodowym. Kiedy okazuje się, że jego najstarszy syn został skierowany na terapię ze względu na problemy emocjonalne,  Gil ma poczucie winy. W dodatku Karen informuje go, że jest w kolejnej ciąży. Do tego dochodzą problemy licznych krewnych Buckmana... Gil jest na skraju załamania.

Ron Howard ma na swoim reżyserskim koncie kilkadziesiąt filmów, cztery Oscary i statuetkę Złotego Globu. Spokojnie, tatuśku to komedia z 1989 roku, której gwiazdą jest świetny aktor i komik amerykański Steve Martin. Jednak Howard zgromadził na planie tego filmu wiele aktorskich znakomitości, w tym m.in. Jasona Robardsa, Dianne Wiest, Mary Steenburgen, Ricka Moranisa czy — wówczas dopiero zaczynających swoje kariery — Joaquina Phoenixa i Keanu Reevesa. Spokojnie, tatuśku to opowieść o rodzicielstwie, ale też o rodzinie. Choć głównym bohaterem jest Gil, to równie ważne są zdarzenia toczące się w życiu jego rodziców i rodzeństwa. Barwna familia Buckmanów boryka się z codziennymi problemami, wychowaniem dzieci i kłopotami małżeńskimi. Bez względu na pokoleniowe różnice te doświadczenia są porównywalne. W swojej komedii Howard nie stroni od poważniejszego tonu, a jego spojrzenie na amerykańską rodzinę jest zarówno satyryczne, jak i ciepłe. Dwie godziny zabawy w doborowym towarzystwie.

Dwie nominacje do Oscarów, trzy nominacje do Złotych Globów, American Comedy Award dla Ricka Moranisa oraz Young Artist Award dla Joaquina Phoenixa.

Spokojnie, tatuśku
Parenthood
1989, USA
komedia
119 min
Ron Howard

Oceń film

Your rating: Brak Average: 5 (1 vote)

Galeria

Terms & conditions     |     Cookies policy     |     Privacy policy     |     Community guidlines

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.