Ślepy tor

Chłopak na zwolnieniu warunkowym wraca do Queens…

Po kilku latach odsiadki za kradzież samochodów Leo wraca do rodzinnego Queens. Czeka tu na niego matka, rodzina i przyjaciele, którzy wspierali go przez cały czas. Nadzieją chłopaka na powrót do normalności jest praca u nowego męża ciotki Kitty, Franka. Biznesmen zatrudnia także najlepszego przyjaciela Lea, Williego, który spotyka się z kuzynką chłopaka — Ericą. Frank, zajmujący się naprawą wagonów nowojorskiego metra, początkowo proponuje Leo podjęcie nauki. Lecz za namową Williego zgadza się, by chłopak z nim pracował. Wkrótce Leo odkrywa, że trafił do świata pełnego korupcji i przemocy, a także staje się świadkiem wydarzeń, o których wolałby nie wiedzieć…

Ciekawy dramat kryminalny  Jamesa Graya (Mała Odessa, Królowie nocy, Imigrantka). Akcja toczy się w nowojorskim Queens, w środowisku, gdzie półświatek styka się z polityką. W istniejące układy, siatkę powiązań między poszczególnymi grupami w lukratywnym interesie wkracza chłopak, który przez kilka lat był poza tym światem. Leo chce żyć uczciwie, ale warunkuje go jego pochodzenie, przyjaźnie, w końcu rodzina. Dramatyczne wydarzenia zmieniają wszystko, ujawniając kolejne warstwy brudu i zepsucia. Niczym w greckiej tragedii — nie ma odwrotu, a zło dotyka także tych niewinnych. Gray sprawnie prowadzi tę opowieść, malując wyraziste portrety bohaterów. W głównych rolach wystąpili Mark Walberg, Joaquin Phoenix i James Caan, a towarzyszą im Charlize Theron, Faye Dunaway i wspaniała Ellen Burstyn. Dobre kino w doborowej obsadzie.

Film był prezentowany w głównym konkursie festiwalu w Cannes w roku 2000. Wyróżnienia national Board Review i krytyków z San Diego dla Joaquina Phoenixa.

Ślepy tor
The Yards
2000, USA
113 min
James Gray

Oceń film

Brak głosów

Galeria

Terms & conditions     |     Cookies policy     |     Privacy policy     |     Community guidlines

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.