Skradzione serca

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Bill Bennett to reżyser, scenarzysta i producent, którego najbardziej znanym filmem są właśnie Skradzione serca. Współscenarzystą i odtwórcą głównej roli jest Denis Leary, aktor kojarzony z takich produkcji jak Neonowa biblia czy Afera Thomasa Crowna.

Frank O'Brien to podrzędny nowojorski złodziejaszek. Od kilku lat jest w związku z Roz, uroczą dziewczyną żydowskiego pochodzenia. Kochają się szczerze i z oddaniem. Pewnego dnia Roz postanawia, iż czas na życiową zmianę. Zaczyna przekonywać Franka do zerwania z dotychczasowym fachem. Naszej parze marzy się finansowa stabilizacja, więc podejmują decyzję o ostatnim skoku. Precyzyjny plan okazuje się skuteczny. Kradną wart 4 mln dolarów obraz Matisse’a. Chcąc sprzedać cenne trofeum, przenoszą się w inny region Stanów Zjednoczonych, do Nowej Anglii. Jednak światek przestępczy i policja nie zapominają o zuchwałej kradzieży. Dodatkowo między Frankiem i Roz zaczyna dochodzić do poważnych sprzeczek. Kobieta jest adorowana przez bogatego Evana Marsha i powoli ulega jego urokowi.

Urocza, bezpretensjonalna komedia romantyczna z ciekawym wątkiem kryminalnym w tle. Twórcy wykreowali atmosferę godną najlepszych amerykańskich produkcji tego typu. Akcja jest wartka, pełna zaskakujących momentów, co powoduje, że półtorej godziny mija niepostrzeżenie. Wciągająca fabuła obfituje w zabawne dialogi i komediowe sytuacje, często odwołujące się do estetyki slapsticku. Na wysokości zadania stanęli aktorzy – Denis Leary i Sandra Bullock. Chemia między bohaterami jest wyraźnie wyczuwalna, a miłość okazuje się ponadczasową wartością. Warto też zwrócić uwagę na ciekawe zdjęcia Andrew Lesnie i efektowne plenery Nowej Anglii. 

Skradzione serca
Two If By Sea
1996, USA
91 min
Bill Bennett

Oceń film

Brak głosów

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.