Sekretne okno

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Tajemniczy mężczyzna nachodzi znanego pisarza. I Johnny Depp w adaptacji powieści Stephena Kinga.

Mort Rainey to znany pisarz wiodący samotne życie w domu nad jeziorem. Pół roku wcześniej rozstał się z żoną, która próbuje ułożyć sobie życie z nowym partnerem. Pewnego dnia do drzwi Morta puka tajemniczy mężczyzna i oskarża go o popełnienie plagiatu w opowiadaniu Sekretne okno. Pisarz wyrzuca intruza, lecz wiedziony ciekawością, sięga po pozostawiony przez Johna Shootera maszynopis. Podobieństwo tekstów jest zaskakujące. Shooter wraca i grozi Mortowi oraz jego żonie. Wkrótce wokół pisarza zaczynają się dziać niepokojące rzeczy…

Stephen King od lat jest niekwestionowanym królem literackiej grozy, a jego bestsellerowe powieści są jednymi z najczęściej przenoszonych na ekran. W Sekretnym oknie z twórczością amerykańskiego pisarza zmierzył się David Koepp — reżyser i scenarzysta dobrze czujący się w formule kina gatunków (Mroczne miasto, Opętanie, Oczy węża). Główną rolę zagrał — po raz kolejny udowadniając swoją aktorską wszechstronność — Johnny Depp, zaś jego ekranowym adwersarzem jest znakomity John Turturro. Koepp umiejętnie buduje napięcie, opowiadając historię pisarza oskarżonego o plagiat. Mężczyzna izolujący się od świata, ukrywający się w położonym na odludziu domu staje nagle oko w oko z zagrożeniem. Oskarżenie Johna Shootera na początku wydaje się zwyczajną niedogodnością, lecz jego dążenie do konfrontacji, nieustające bycie obok powoli wyprowadza głównego bohatera z pozornego stanu równowagi. Siłą Sekretnego okna nie jest wartka akcja, ale budzący niepokój, powolny rozpad świata Morta, który prowadzi do zaskakującego finału. Muzykę do filmu skomponował Philip Glass.

Sekretne okno
Secret Window
2004, USA
thriller
93 min
David Koepp

Oceń film

Your rating: Brak Average: 4 (1 vote)

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.