Resident Evil

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Tajne laboratorium, krwiożercze zombie i oddział komandosów, który musi je pokonać.

Gry komputerowe to obecnie jedna z najbardziej dochodowych gałęzi przemysłu rozrywkowego. Drogę na szczyt torowały właśnie takie gry jak japońska Resident Evil, która ukazała się w 1996 roku i jest kontynuowana do dzisiaj. Jej popularność przyciągnęła także filmowców — w 2002 powstała pierwsza część pełnometrażowej serii w reżyserii Paula W.S. Andersona.

Na początku XXI wieku korporacja Umbrella jest właściwie wszechobecna. Dostarcza domową rozrywkę, czyli gry komputerowe, produkuje leki, jej wpływy sięgają świata finansów i polityki. W jednym z tajnych laboratoriów korporacji trwa praca nad pewnym wirusem. Niestety dochodzi do awarii i pracownicy zostają zarażeni. Zamieniają się w krwiożercze zombie. Do akcji zostaje wysłany doborowy oddział komandosów. Wśród żołnierzy jest Alice. Zarówno ona, jak i reszta oddziału, nie wie co czeka ich na miejscu. Niebawem rozpocznie się walka na śmierć i życie.

Reżyser Paul W.S. Anderson wykorzystał tylko niektóre motywy z gry komputerowej, pisząc właściwie oryginalny scenariusz. Miał do czynienia z grami już wcześniej, przenosząc na ekran słynne Mortal Combat. Resident Evil to wybuchowa  mieszanka kina akcji, krwawego horroru i futurystycznego thrillera. Fabuła ogniskuje się wokół postaci Alice, w którą brawurowo wcieliła się Milla Jovovich. Spektakularne efekty specjalne, dynamiczna muzyka i montaż wyznaczają rytm filmu. Za zdjęcia odpowiedzialny był David Johnson (Idealny mąż, Obcy kontra Predator), a muzykę współtworzył słynny Marilyn Manson.

Oceń film

Your rating: Brak Average: 3 (1 vote)

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.