Przysięga szeryfa

Szukający zemsty mężczyzna przemierza Dziki Zachód. I Luke Perry w jednej z głównych ról.

Western to gatunek obecny w kinie amerykańskim (i nie tylko) praktycznie od początków kina. Dzieje Dzikiego Zachodu — te oparte na faktach, jak i zmyślone — wciąż są inspiracją dla wielu twórców filmowych. Także dla tych pracujących dla telewizji.

Były prawnik Matt Austin ściga szczególnie groźnego przestępcę i jego kompanów. Bezlitosny Tate zabił żonę oraz syna Matta unikając sprawiedliwości. Austin przemierza Dziki Zachód w poszukiwaniu rzezimieszka. Odnajduje go w małym miasteczku rządzonym przez bezprawie. Po krótkiej strzelaninie Tate ucieka. Niedługo potem Matt zostaje poproszony przez umierającego miejscowego farmera o pomoc. Na jego ziemię czyha bogaty właściciel ziemski, który nie cofnie się przed niczym, aby pozyskać kolejne tereny. Matt ma obronić nie tylko ranczo, ale także siostrę i syna farmera. Do walki z eksprawnikiem staje wynajęty przez bogacza Tate.

Przysięga szeryfa to efektownie zrealizowany western trzymający się gatunkowych reguł.  Mamy więc Dziki Zachód, rewolwerowców, małe miasteczko z saloonem oraz walkę dobra ze złem. Bezprawie kontra prawo i szlachetność są osią napędową akcji, a żywe tempo opowiadania i montaż nie pozwalają się nudzić. Jako Matt Austin wystąpił popularny Luke Perry. Partnerują mu Kim Coates i Jaclyn DeSantis. Nie tylko dla miłośników gatunku.

Przysięga szeryfa
The Pledge aka A Gunfighter's Pledge
2008, USA
western
84 min
Armand Mastroianni

Oceń film

Brak głosów

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.