Powrót do młodości

Powrót do rodzinnego miasta staje się dla niespełnionego aktora sentymentalną podróżą w przeszłość.

Ludzie często wracają do przeszłości, do swoich młodych lat. Nie przypadkiem jest to także częsty temat w literaturze, teatrze czy filmie. Kino sięgało po tę tematykę niejednokrotnie. Ponownie zrobił to Michael Rosenbaum w Powrocie do młodości.

Niespełniony aktor zamierza porzucić dotychczasowe, niezbyt szczęśliwe życie. Jim Owens wraca więc do swojego rodzinnego stanu Indiana. Już na lotnisku witają go dawni kumple: Len, Skunk i T. Wygląda jakby czas się zatrzymał w miejscu. Wspaniała atmosfera powoduje, że i Jim zaczyna się czuć jak za najlepszych czasów młodości. Niebawem spotyka Lori, swoją dawną sympatię. Jednak nie można udawać, że wróciły szkolne czasy. Kumple są już żonaci, a Lori związała się z dawnym szkolnym kolegą Jima.

Powrót do młodości to debiutancki pełny metraż Michaela Rosenbauma, aktora kojarzonego z serialem Tajemnice Smallville. Film, do którego napisał także scenariusz i wystąpił w głównej roli. Efektem jest zabawna, bezpretensjonalna, pełna uroku komedia. Nie brakuje tonów sentymentalnych, a całość utrzymana jest w słodko-gorzkiej tonacji. Specyficzny klimat filmu to również zasługa aktorstwa, szczególnie Michaela Rosenbauma i Moreny Baccarin (znanej z serialu Homeland). Sprawna realizacja i wciągająca fabuła to gwarancja dobrej rozrywki. 

Oceń film

Your rating: Brak Average: 4 (2 votes)

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.