Powrót do Edenu

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Bogata żona, morderczy mąż, metamorfoza i… zemsta.

Stephanie Harper, dziedziczka jednej z największych australijskich fortun, po raz trzeci wychodzi za mąż. Jej wybrankiem jest przystojny Greg Marsden. Ciepła, niezbyt atrakcyjna oraz niepewna siebie kobieta bezgranicznie ufa nowemu mężowi. Para postanawia spędzić miesiąc miodowy w posiadłości rodziny Harperów — Edenie. Dołącza do nich najlepsza przyjaciółka Stephanie, Jilly Stewart. Dla bohaterki to szczęśliwy czas z ludźmi, których kocha. Jednak Greg i Jilly nie są wobec niej szczerzy. Podczas wyprawy łowieckiej na krokodyle Marsden namawia kobiety na wycieczkę na mokradła i oglądanie zachodu słońca. Gdy Stephanie dostrzega ogromnego krokodyla zbliżającego się do łódki, Greg wpycha ją do wody i obserwuje jak zwierzę atakuje jego żonę. Okaleczoną i niepamiętającą kim jest kobietę znajduje mieszkający na odludziu staruszek, który ratuje jej życie. Dzięki pomocy chirurga plastycznego, doktora Marshalla, bohaterka jako Tara Welles wraca do Sydney, by zemścić się na ludziach, którzy ją zdradzili.

Australijski hit telewizyjny z 1983 roku, który cieszył się ogromną popularnością również w Polsce. Twórcą i współproducentem serialu był Michael Laurence, zaś reżyserię powierzono Amerykance Karen Arthur. Powrót do Edenu łączy w sobie elementy dramatu, thrillera i romansu, ukazując losy szukającej szczęścia bogaczki, która pada ofiarą zdrady i spisku męża oraz przyjaciółki. Świat pięknych i bogatych — tak chętnie pokazywany w produkcjach telewizyjnych tamtego czasu — jest tu interesująco równoważony przez realizm. Zwłaszcza poprzez osadzenie części akcji w niezwykłych plenerach antypodów czy odwołania do kultury aborygenów. W roli głównej wystąpiła popularna modelka i aktorka Rebecca Gilling, natomiast w postać przystojnego Grega Marsdena wcielił się James Reyne — uznany muzyk, wokalista zespołu Australian Crawl, dla którego był to aktorski debiut. Muzykę do serialu oraz rozpoznawalny motyw przewodni skomponował Brian May, ceniony australijski kompozytor, autor nagrodzonej przez Australian Film Institute ścieżki dźwiękowej do Mad Maxa (1979). Sentymentalna podróż w lata 80.

Powrót do Edenu
Return to Eden
dramat
6x45 min
Karen Arthur

Oceń film

Your rating: Brak Average: 5 (2 votes)

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.