Pokojówka na Manhattanie
25 KWI
21:00

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Kolejna wersja bajki o Kopciuszku. Tym razem na Manhattanie oraz z Jennifer Lopez.

Marisa Ventura pracuje jako pokojówka w luksusowym hotelu na Manhattanie. Kobieta samotnie wychowuje syna Tya oraz marzy o awansie. Gdy zwalnia się etat menedżerki, przyjaciółki zgłaszają kandydaturę Marisy. W tym samym czasie w hotelu zatrzymuje się młody polityk Christopher Marshall, który ubiega się o mandat senatora. Słynący z romansów, przystojny mężczyzna jest pod ciągłym obstrzałem wścibskich mediów. Pewnego dnia wskutek zbiegu okoliczności Christopher i Marisa poznają się, gdy kobieta mierzy luksusowe ubrania goszczącej w hotelu Caroline Lane. Nie chcąc stracić pracy i szansy na awans, pokojówka zaczyna grać rolę zamożnej marszandki. Między parą szybko rodzi się wzajemne zauroczenie. Lecz czy kłamstwo nie zaszkodzi planom Marisy?

Reżyserem tej komedii romantycznej jest Wayne Wang – pochodzący z Hong Kongu twórca znany m.in. z takich tytułów jak Dym czy Brooklyn Boogie. Pokojówka na Manhattanie to uwspółcześniona wersja baśni o Kopciuszku. Mamy tu piękną pokojówkę, wpływowego polityka, a akcja koncentruje się na próbie odkrycia (lecz i ukrycia) tożsamości tajemniczej nieznajomej. Wang bawiąc się schematami klasycznej komedii pomyłek, tworzy jednak obraz, w którym jest miejsce i na humor, i na wzruszenie. W głównych bohaterów wcielili się Jennifer Lopez (wówczas u szczytu aktorskiej i muzycznej kariery) oraz brytyjski gwiazdor Ralph Fiennes. Ale prawdziwy komediowy potencjał filmu wygrywają aktorzy drugoplanowi: Natasha Richardson, Stanley Tucci i Amy Sedaris. Warto również zwrócić uwagę na kreację 12-letniego wówczas Tylera Poseya (Ty) oraz udział znakomitego angielskiego aktora Boba Hoskinsa. Film nie tylko dla wielbicieli bajek. 

Pokojówka na Manhattanie
Maid in Manhattan
2002, USA
101 min
Wayne Wang

Oceń film

Brak głosów

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.