W pogoni za Amy
10 LIS
01:20

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Miłość niejedno ma imię… Ben Affleck w przeboju Kevina Smitha.

Holden McNeil i Banky Edwards wydają się duetem doskonałym. Przyjaźnią się od lat i doskonale dogadują na stopie zawodowej. Holden i Banky są twórcami komiksów i właśnie promują swoje ostatnie dzieło na konwencie komiksu w Nowym Jorku. Podczas imprezy poznają autorkę komiksów Alyssę Jones. Urocza i niezależna dziewczyna wpada w oko Holdenowi. Jednak wkrótce okazuje się, że Alyssa jest lesbijką i jedyne, co może zaoferować chłopakowi to przyjaźń. Czy Holden odnajdzie się w tej sytuacji?

W pogoni za Amy to trzeci pełnometrażowy film w dorobku Kevina Smitha, który uznanie zyskał swoimi niezależnymi produkcjami Clerks: Sprzedawcy i Szczury z supermarketu. Niskobudżetowy obraz z 1997 roku zachwycił krytyków i publiczność oraz zarobił ponad 12 mln dolarów. W rolach głównych wystąpili Ben Affleck (w tym samy roku nagrodzony Oscarem za scenariusz Buntownika z wyboru) oraz Joey Lauren Adams — ówczesna partnerka reżysera. W postać Banky’ego wcielił się Jason Lee doceniony za tę kreację nagrodą Independent Spirit. Podobnie jak we wcześniejszych filmach Smith opowiada o pokoleniu dwudziestoparolatków wchodzących w dorosłość w latach 90. Dowcipnie i czujnie. W pogoni za Amy w przewrotny sposób bawi się także schematami komedii romantycznej. Uczucie Holdena zostaje wystawione na ciężką próbę, ale również pod znakiem zapytania stawia jego wieloletnią przyjaźń. Reżyser z przymrużeniem oka przygląda się swoim bohaterom, jednocześnie umiejętnie pokazuje ich emocjonalne zawirowania oraz zagubienie. Jego film to historia o seksie, seksualności, miłości i przyjaźni, która ujmuje bezpretensjonalnością oraz realizmem. Na drugim planie zobaczymy oczywiście Jaya i Cichego Boba, w których tradycyjnie wcielili się Jason Mewes i Kevin Smith.

W pogoni za Amy
Chasing Amy
1997, USA
komediodramat
109 min
Kevin Smith

Oceń film

Brak głosów

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.