W pogoni za Amy

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Miłość niejedno ma imię… Ben Affleck w przeboju Kevina Smitha.

Holden McNeil i Banky Edwards wydają się duetem doskonałym. Przyjaźnią się od lat i doskonale dogadują na stopie zawodowej. Holden i Banky są twórcami komiksów i właśnie promują swoje ostatnie dzieło na konwencie komiksu w Nowym Jorku. Podczas imprezy poznają autorkę komiksów Alyssę Jones. Urocza i niezależna dziewczyna wpada w oko Holdenowi. Jednak wkrótce okazuje się, że Alyssa jest lesbijką i jedyne, co może zaoferować chłopakowi to przyjaźń. Czy Holden odnajdzie się w tej sytuacji?

W pogoni za Amy to trzeci pełnometrażowy film w dorobku Kevina Smitha, który uznanie zyskał swoimi niezależnymi produkcjami Clerks: Sprzedawcy i Szczury z supermarketu. Niskobudżetowy obraz z 1997 roku zachwycił krytyków i publiczność oraz zarobił ponad 12 mln dolarów. W rolach głównych wystąpili Ben Affleck (w tym samy roku nagrodzony Oscarem za scenariusz Buntownika z wyboru) oraz Joey Lauren Adams — ówczesna partnerka reżysera. W postać Banky’ego wcielił się Jason Lee doceniony za tę kreację nagrodą Independent Spirit. Podobnie jak we wcześniejszych filmach Smith opowiada o pokoleniu dwudziestoparolatków wchodzących w dorosłość w latach 90. Dowcipnie i czujnie. W pogoni za Amy w przewrotny sposób bawi się także schematami komedii romantycznej. Uczucie Holdena zostaje wystawione na ciężką próbę, ale również pod znakiem zapytania stawia jego wieloletnią przyjaźń. Reżyser z przymrużeniem oka przygląda się swoim bohaterom, jednocześnie umiejętnie pokazuje ich emocjonalne zawirowania oraz zagubienie. Jego film to historia o seksie, seksualności, miłości i przyjaźni, która ujmuje bezpretensjonalnością oraz realizmem. Na drugim planie zobaczymy oczywiście Jaya i Cichego Boba, w których tradycyjnie wcielili się Jason Mewes i Kevin Smith.

W pogoni za Amy
Chasing Amy
1997, USA
komediodramat
109 min
Kevin Smith

Oceń film

Brak głosów

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.