Podróż do Bountiful

Wzruszająca opowieść o sentymentalnej podróży pewnej starszej pani...

Pani Watts mieszka ze swoim synem Ludiem oraz nadętą synową Jessie Mae. Staruszka czuje się ubezwłasnowolniona – nie może już prowadzić samochodu ani sama podróżować. Jej jedynym marzeniem jest, choć na chwilę, powrócić do miasteczka Bountiful, w którym spędziła młodość. Gdy w końcu starszej pani udaje się uciec, mimo przeciwności i trudów podróży nieustępliwie zmierza do celu.

Podróż do Bountiful to sztuka teatralna Hortona Foote'a z lat 50. XX wieku. Amerykanin napisał także scenariusz filmowy, który stał się podstawą dla oscarowego obrazu Podróż do Bountiful z 1985 (statuetka za kreację Geraldine Page, nominacja dla Foote'a). Na nim również oparli się producenci telewizyjnej adaptacji z 2014 roku. Jednak w ich filmie pani Watts jest Afroamerykanką, co zmienia kontekst jej podróży przez Amerykę lat 40. Ten kameralny dramat zdobył uznanie widzów i krytyki. Głównie za sprawą świetnej roli Cicely Tyson – nominowanej w 1973 roku do Oscara i Złotych Globów za swoją kreację w filmie Sounder Martina Ritta. WPodróży do Bountiful partnerują jej Vanessa Williams, Blair Underwood, Keke Palmer i Clancy Brown.

Kilkanaście wyróżnień i nominacji, w tym m.in. film otrzymał trzy Czarne Szpule i trzy nagrody Image, ponadto nominacje do Emmy, Satelit oraz nagród Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych, Amerykańskiej Gildii Reżyserów Filmowych, Amerykańskiego Stowarzyszenia Operatorów Filmowych

Podróż do Bountiful
The Trip to Bountiful
2014, USA
dramat
89 min
Michael Wilson

Oceń film

Brak głosów

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.