Od początku

Mówić przekonująco o sprawach najważniejszych potrafią w kinie tylko najlepsi. Tym większe uznanie dla mało doświadczonego reżysera i scenarzysty, Seana Hanisha.

Maggie i Aaron Royal spodziewają się pierwszego dziecka. Są szczęśliwą, spełnioną młodą parą. Pierwsze miesiące ciąży Maggie przebiegają bezproblemowo. Niestety, pewnego dnia badanie ujawnia, że chłopiec w łonie matki jest martwy. Tragedia rzuca się cieniem na rodzinę. Każdy przeżywa traumę na własny sposób, co prowadzi do problemów w relacjach pary. Maggie i Aaron postanawiają się rozstać. Niebawem życie postawi bohaterów przed kolejnymi poważnymi decyzjami.

Oparty na faktach, telewizyjny dramat opowiada o rzeczach ostatecznych, bólu, stracie i życiu, które trzeba podjąć na nowo pomimo wszystko. Twórcy z wyczuciem i odpowiednią dozą empatii kreślą wyraziste portrety bohaterów – kobiety w pierwszej ciąży i jej męża, których ciężko doświadcza los. Na pierwszy plan wysuwa się postać Maggie w brawurowej kreacji Minnie Driver (Buntownik z wyboru, Upiór w operze). Partneruje jej Paul Adelstein (Okrucieństwo nie do przyjęcia). Od początku to kameralny, przejmujący dramat skupiający się na psychice I wyborach bohaterów. Udowadniający, że życie rzadko bywa czarno-białe, a tym bardziej przewidywalne. Film dla wrażliwego, wyrobionego widza.

Satellite Award dla najlepszego filmu telewizyjnego. 

Od początku
Return to Zero
2014, USA
dramat
104 min
Sean Hanish

Oceń film

Brak głosów

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.