Oczy anioła

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Jennifer Lopez i Jim Caviezel, thriller i melodramat: Luis Mandoki opowiada o nietypowej miłości. 

Luis Mandoki, urodzony w Meksyku reżyser, producent i scenarzysta, kojarzony jest z takimi filmami jak Kiedy mężczyzna kocha kobietę czy Głosy niewinności. W 2001 roku angażuje Jennifer Lopez – gwiazdę również muzyczną – do opowieści o nietypowej miłości. Scenariusz napisał doświadczony Gerald Di Pego.

Sharon Pogue jest młodą policjantką pracującą niejako na pierwszej linii frontu. Niebezpieczna dzielnica w Chicago i zwalczanie przestępczości na ulicach to ciężki kawałek chleba. Sharon jest twardym przedstawicielem sił porządkowych. Jest uczciwa, profesjonalna, lecz także czasami zbyt wybuchowa. Sharon nosi w sobie urazy z przeszłości. Jest od lat skłócona z ojcem, który okazał się rodzinnym tyranem używającym wobec najbliższych przemocy. Pewnego dnia kobieta zostaje wezwana do wypadku samochodowego, a właściwie poważnego karambolu. Sharon pomaga ciężko rannemu mężczyźnie przetrzymać krytyczne chwile upływające do przyjazdu ambulansu. Niestety jego żonie i synkowi nie jest już w stanie pomóc. Mijają miesiące. Pewnego dnia policjantka, podczas jednej z akcji, zostaje uratowana przez nieznanego mężczyznę. Tajemniczy człowiek przedstawia się jako Catch. Sharon, dotychczas unikająca kontaktów z mężczyznami, jest zaciekawiona nieznajomym. Zaczynają się spotykać, lecz Catch wydaje się jakby z innego świata. Niewiele mówi na swój temat, mieszka w prawie pustym mieszkaniu, nie pracuje. Po jakimś czasie okazuje się, że Catch to mężczyzna, którego Sharon uratowała z wypadku samochodowego. Catch nie pamięta swojej poprzedniej tożsamości.

„Jest to film o konflikcie między izolacją a integracją. Stajemy się wyobcowani i samotni, jeśli boimy się otworzyć przed drugim człowiekiem. Z drugiej strony, jest w nas silna potrzeba kontaktu. Myślę, że obecność innych ludzi jest dla nas wybawieniem” – mówił scenarzysta Gerald Di Pego. Historia uczucia między Sharon i Catchem urzeka prostotą. Jest jednocześnie opowieścią o walce ze swoimi demonami, traumami przeszłości, samotnością i lękiem przed miłością. Twórcy umiejętnie łączą elementy melodramatu, thrillera i filmu romantycznego. Klasą po raz kolejny błysnął wybitny polski operator, Piotr Sobociński. Niestety, był to jeden z ostatnich jego filmów. Jedną ze swoich najciekawszych kreacji stworzyła Jennifer Lopez. Partneruje jej Jim Caviezel.

Nagroda ASCAP Film and Television Music dla Todda Cerneya.

Oczy anioła
Angel Eyes
2001, USA
dramat
100 min
Luis Mandoki

Oceń film

Your rating: Brak Average: 4 (1 vote)

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.