Obsesja

Tragiczny wypadek zmienia życie pary, która straciła dziecko, oraz życie sprawcy... Sean Penn za kamerą, a przed nią Jack Nicholson.

Utrata dziecka to jedno z najbardziej traumatycznych przeżyć. Ludzie często nie radzą sobie z tą sytuacją, szukając ratunku w odsunięciu się od życia czy poszukiwaniu zemsty. Właśnie o takim przypadku traktuje intrygujący film Seana Penna.

Freddy i Mary tworzyli szczęśliwą rodzinę. Kilkuletnia córka była oczkiem w głowie, dzieckiem upragnionym i kochanym. Niestety tragedia zmieniła wszystko. John Booth, pijany kierowca, doprowadza do wypadku, w którym ginie dziewczynka. Mary i Freddy są zrozpaczeni. Ten wypadek ma dalekosiężne skutki. Rodzice dziewczynki rozstają się, a Freddy pogrąża się w depresji. Majętny mężczyzna topi smutki w alkoholu oraz przygodnym seksie. Nie może pogodzić się ze stratą córki. Co gorsza, jest zbulwersowany wyrokiem sądu dla sprawcy – John Booth dostaje zaledwie sześć lat więzienia. Freddy'emu dni ciągną się niemiłosiernie, a przy życiu trzyma go tylko chęć zemsty za córkę. Booth w końcu wychodzi na wolność.

Sean Penn to nie tylko znakomity aktor, ale i reżyser. Zrealizował do tej pory zaledwie kilka filmów, lecz to obrazy zwracające na siebie uwagę. Nie inaczej jest w przypadku Obsesji. Jednym z największych atutów tego filmu jest jego niejednoznaczność. Reżyser nie serwuje nam czarno-białego świata i schematu "zbrodnia/kara". Ukazuje dewastację życia Freddy'ego i Mary, ale także próbę powrotu do normalności Johna Bootha. Obsesyjna zemsta zestawiona jest z rodzinnym życiem sprawcy tragicznego wypadku, nie pozwalając formułować jednoznacznych wniosków. Próba obiektywnego spojrzenia na różne strony konfliktu wsparta jest psychologicznym oraz emocjonalnym autentyzmem bohaterów. Nie przypadkiem w głównych rolach występują prawdziwe aktorskie znakomitości: Jack Nicholson, David Morse i Anjelica Huston. Obsesja to film zmuszający do myślenia, niepozostawiający obojętnym. 

Obsesja
The Crossing Guard
1995, USA
dramat
107 min
Sean Penn

Oceń film

Brak głosów

Galeria

Terms & conditions     |     Cookies policy     |     Privacy policy     |     Community guidlines

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.