W obliczu przeznaczenia

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Jak poradzić sobie, gdy ciężko doświadczy cię los? Odpowiedzi szukają Michelle Pfeiffer i Ashton Kutcher.

W obliczu przeznaczenia powstało na podstawie opowiadania Ricka Moody’ego. Scenariusz napisał David Hollander, znany ze współpracy z telewizją (seriale). W przypadku pełnometrażowego filmu z 2009 podjął się również reżyserii. To jedyny jak dotąd jego film kinowy.

Walter to 24-letni mężczyzna pracujący w barze z tanim jedzeniem. W przeszłości był znanym  zapaśnikiem, ale obecnie żyje w cieniu tragedii. Jego siostra została brutalnie zgwałcona i zamordowana. Odtąd Walter opiekuje się jej córką, a także ich matką, która jest załamana dramatycznymi wydarzeniami. Pewnego dnia chłopak postanawia pomóc sobie i wybiera się na spotkanie osób ciężko doświadczonych przez los. Tu poznaje dojrzałą, atrakcyjną wdowę Lindę. Kobieta niedawno w strasznych okolicznościach straciła męża i została sama z głuchoniemym synem Clayem. Między Lindą i Walterem rodzi się nić porozumienia. Wdowa zajmuje się organizacją wesel i prosi Waltera, aby towarzyszył jej na jednym z nich. Niebawem Walter nawiązuje kontakt z Clayem, którego uczy zapasów. Znajomość poranionych przez życie bohaterów stopniowo przeradza się w bliższą relacje.

Film Davida Hollandera to poruszająca opowieść o ludziach szukających na nowo swojego miejsca w życiu. Tragiczne doświadczenia są przeszkodą ciężką do pokonania. Codzienne funkcjonowanie w cieniu traum okazuje się nie lada wyzwaniem. Obserwowanie zmagań Lindy i Waltera, przełamywania wzajemnych uprzedzeń, różnicy wieku, okazuje się pouczającą lekcją. Lekcją wyrozumiałości, pokory, szukania sensu w życiu. Dramat Hollandera podejmuje trudną problematyką psychologiczną, starając się ukazać bohaterów w całej ich złożoności i wielowymiarowości. Okazało się to możliwe dzięki znakomitym aktorom. Michelle Pfeiffer i Kathy Bates to klasa sama w sobie, zaś dorównuje im Ashton Kutcher uważany często za typowego amanta lub aktora stricte serialowego. Za zdjęcia egoodpowiedzialny był Elliot Davis (Biały oleander, Zmierzch). 

W obliczu przeznaczenia
Personal Effects
2009, Niemcy, USA
dramat
106 min
David Hollander

Oceń film

Your rating: Brak Average: 4 (2 votes)

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.