Niezwykły świat Belli Brown

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Fantastyczna opowieść o młodej wrażliwej dziewczynie, która zyskuje nowe życie dzięki niespodziewanej przyjaźni.

Jako niemowlę Bella Brown została porzucona w londyńskim Hyde Parku. Wychowana w klasztorze, wyrosła na piękną i wrażliwą młodą kobietę. Po usamodzielnieniu Bella wynajmuje malowniczy domek z ogródkiem i rozpoczyna pracę w bibliotece, choć jej marzeniem jest pisanie książek dla dzieci. Niestety, dziewczyna boi się roślin, zaś jednym z warunków najemcy jest dbanie o ogród. Aby uniknąć eksmisji, Bella w ciągu miesiąca musi doprowadzić otoczenie domu do porządku. Zmagając się z niechcianą pracą, niespodziewanie bohaterka zaprzyjaźnia się z kłótliwym sąsiadem Alfiem, jego kucharzem Vernonem oraz młodym wynalazcą Billym.

Drugi film pełnometrażowy (i jak dotąd ostatni) w dorobku reżysera i scenarzysty Simona Abouda. Niezwykły świat Belli Brown przywodzi nieco na myśl Amelię, choć zdecydowanie zanurzony jest w wyspiarskim klimacie i angielskim poczuciu humoru. Obraz Abouda to ciepła opowieść o wyobraźni, przyjaźni i miłości, a także szukaniu niezwykłości w codziennym życiu. Subtelnie łączy wątki fantastyczne, komediowe i romantyczne, ukazując losy wrażliwej młodej kobiety, która nieoczekiwanie odnajduje przyjaciół i swoje miejsce na świecie. Znakomite kreacje stworzyli Jessica Brown Findlay (Downton Abbey), Tom Wilkinson, Andrew Scott i — jak zwykle wyrazista — Anna Chancellor.

Film był prezentowany na festiwalach w Edynburgu (nominacja do nagrody Michaela Powella dla najlepszego filmu brytyjskiego) oraz w niemieckim Emden.

Niezwykły świat Belli Brown
This Beautiful Fantastic
2016, Wielka Brytania/USA
komediodramat
100 min
Simon Aboud

Oceń film

Brak głosów

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.