Nieśmiertelny IV: Ostatnia rozgrywka

Nieśmiertelny Christopher Lambert walczy ze złem…

Seria filmów o słynnych Nieśmiertelnych była przebojem lat 80. i 90. Postać Connora MacLeoda stała się niemalże ikoniczna, więc nic dziwnego, że powstało aż pięć części jego przygód. W 2000 roku czwarty epizod nakręcił debiutant, Douglas Aarniokoski.

Nowy Jork przełomu wieków. Od setek lat żyją wśród nas Nieśmiertelni — ludzie obdarzeni niezwykłymi zdolnościami, walczący między sobą o strefy wpływów i równowagę w świecie. Jednym z nich jest pochodzący ze starego szkockiego klanu Connor MacLeod opowiadający się po stronie dobra. Mijają lata, lecz zło lubi się odradzać. Tym razem na tropie MacLeoda i jego sprzymierzeńców jest złowrogi Jacob Kell, który wysysa z Nieśmiertelnych siły życiowe, stając się coraz silniejszy. Walka z Kellem będzie bezlitosna, a jej wynik niepewny. Connor MacLeod wie, że nie poradzi sobie w pojedynkę. Na ratunek przybywa krewny, także Nieśmiertelny Duncan MacLeod.

Nieśmiertelny IV: Ostatnia rozgrywka to efektowne nawiązanie do poprzednich części i jednocześnie próba wyjścia poza reguły serii. Twórcom zależało nie tylko na sprawnym kinie fantasy. Rozrywka wyraźnie wychodzi także naprzeciw miłośnikom kina akcji i sztuk walki oswojonych ze stylistyką gier komputerowych. Dziejąca się w wielkomiejskich (choć  nie tylko) przestrzeniach historia Nieśmiertelnych toczy się niczym rasowy thriller z domieszką fantasy. Mocni bohaterowie w wykonaniu Christophera Lamberta (gwiazdy całej sagi), Bruce’a Payne’a czy Adriana Paula czynią film rozrywką z gwarancją jakości. Douglas Aarniokoski i współautorzy stanęli na wysokości zadania, kręcąc barwne, dynamicznie zrealizowane kino akcji — nie tylko dla miłośników serii. 

Nieśmiertelny IV: Ostatnia rozgrywka
Highlander: Endgame
2000, USA
fantasy
96 min

Oceń film

Brak głosów

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.