Niedościgli Jonesowie

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Demi Moore i David Duchovny jako małżeństwo idealne. Czy na pewno małżeństwo?

David Duchovny to aktor, który kojarzy się nie tylko z głośnymi serialami Z Archiwum X i Californication. Ma na swoim koncie także interesujące kreacje w filmach pełnometrażowych. Wystarczy przypomnieć posępną Kalifornię Dominica Seny czy satyryczny komediodramat Niedościgli Jonesowie. W tym ostatnim występuje także Demi Moore, która tworzy jedną z ciekawszych kreacji w swojej dotychczasowej karierze.

Bogata dzielnica na jednym z amerykańskich przedmieść. Do dużego domu wprowadza się nowa rodzina. Od razu zwraca na siebie uwagę mieszkańców. Kate i Steve Jonesowie oraz ich nastoletnie dzieci – Mick i Jenn – to modelowy wręcz przykład rodziny. On jest dobrze prosperującym biznesmenem, otaczającym się drogimi samochodami i najnowszymi gadżetami elektronicznymi. Ona – kobieta piękna, spełniona, uchodząca za wzór stylu i wyrafinowanej elegancji – znakomicie odnajduje się w świecie mody i zakupów. Nastoletni Jonesowie szybko wzbudzają podziw rówieśników w szkole. Ubierają się w markowe ciuchy, są wyluzowani, a duże kieszonkowe to dla nich żaden problem. Nie mija wiele czasu, a wielu mieszkańców dzielnicy zaczyna naśladować Jonesów. Kupuje polecane przez nich produkty, chcąc podążać za najnowszymi trendami. Nikt nie zna jednak tajemnicy rodziny Jones.

Derrick Borte, reżyser i scenarzysta, twórca mający na koncie tylko trzy filmy, wykazał się dużym wyczuciem. Niedościgli Jonesowie to obraz niejednoznaczny gatunkowo. Elementy satyry obyczajowej przeplatają się z komedią romantyczną. Momentami film zmierza w stronę dramatu psychologicznego. Pastisz miesza się z powagą, ironiczny ton ustępuje wnikliwej obserwacji bohaterów. Obraz swoistej „korozji” rodziny Jonesów, otaczających ich bogatych ludzi, którzy w pogoni za pieniądzem, luksusem i prestiżem są w stanie ścigać się do granic bankructwa, wypada w filmie Borte'a szczególnie wyraziście. Znakomite aktorstwo nie tylko Davida Duchovny'ego i Demi Moore, ale także Amber Heard oraz Bena Hollingswortha. 

Niedościgli Jonesowie
The Joneses
2009, USA
komediodramat
92 min
Derrick Borte

Oceń film

Your rating: Brak Average: 5 (4 votes)

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.