Najlepsza i najmądrzejsza

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Perypetie młodego małżeństwa, które próbuje zapisać swoją córeczkę do przedszkola…

Jeff i Sam właśnie przeprowadzili się z Delaware do Nowego Jorku. Sam jest podekscytowana nowym życiem na Upper East Side, choć na razie małżonkowie wynajmują tam suterenę. Następnego dnia kobieta rusza na poszukiwanie miejsca w przedszkolu dla ich pięcioletniej córeczki Beatrice. Szybko okazuje się, że prywatne placówki nie są w ich zasięgu — przecież dziecko zapisuje się już w łonie matki! Jednak Sam jest zdeterminowana i zwraca się o pomoc do rezolutnej konsultantki Sue. Kobiety przekonują Jeffa, że osiągnięcie celu wymaga lekkiej modyfikacji faktów. I tak programista komputerowy zostaje… poetą. Niespodziewane pojawienie się nowojorskiego przyjaciela Jeffa, Clarka, komplikuje misternie ułożony plan.

Reżyserem Najlepszej i najmądrzejszej jest Josh Shelov, który scenariusz filmu napisał w duecie z Michaelem Jaegerem. Punktem wyjścia tej zwariowanej komedii są problemy świeżo upieczonych nowojorczyków z zapisaniem dziecka do przedszkola. Ambitna i uparta Sam postanawia za wszelką cenę posłać córkę do prywatnej szkoły, co powoduje całą serię szalonych zdarzeń. Jednocześnie film Shelova jest satyrą na elity Manhattanu i absurdy ich życia. Skrzące się dowcipem dialogi i humor sytuacyjny to mocne strony tej komedii. Podobnie jak kreacje aktorskie. W roli Sam wystąpiła Bonnie Somerville, zaś w Sue wcieliła się ceniona aktorka komediowa Amy Sedaris. Lecz na szczególną uwagę zasługuje występ Neila Patricka Harrisa (Jak poznałem waszą matkę) jako Jeffa, który po raz kolejny potwierdził swój nieprzeciętny komiczny talent.

Najlepsza i najmądrzejsza
The Best and the Brightest
2010, USA
komedia
93 min
Josh Shelov

Oceń film

Brak głosów

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.