Na krawędzi

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Jedna z najlepszych ról Sylvestra Stallone.

Gabe Walker jest doświadczonym ratownikiem górskim. Prawie rok temu uczestniczył w nieszczęśliwym wypadku, który przypłaciła życiem dziewczyna jego przyjaciela z pracy, Hala Tuckera. Gabe nie może zapomnieć o tragedii, dręczony wyrzutami sumienia. Tymczasem z gór nadchodzi wołanie o pomoc. Grupa wspinaczy zagubiła się i Gabe oraz Hal niezwłocznie ruszają na ratunek. Nie wiedzą, że tak naprawdę mają do czynienia z bezwzględnymi przestępcami, którzy szukają zgubionych walizek ze zrabowanymi rządowymi pieniędzmi, a górscy ratownicy mają im służyć tylko jako przewodnicy. Przewodnicy, którzy po wykonaniu zadania powinni być martwi.

Rasowy film akcji w reżyserii specjalisty tego gatunku, Renny'ego Harlina, autora Wyspy piratów czy Szklanej pułapki 2. Na krawędzi to jednocześnie jedna z najlepszych ról Sylvestra Stallone, aktora kojarzonego z twardych, pełnych przemocy serii Rambo czy Rocky. Autorom udało się połączyć podstawowe składniki dobrego filmu akcji w dynamiczną całość. Mamy więc znakomity montaż i zdjęcia, malownicze plenery Gór Skalistych, wyróżnione nominacją do Oscara efekty specjalne, napięcie trzymające do samego finału czy sekwencje wybuchów i pościgów . Psychologia bohaterów schodzi na dalszy plan - liczy się tempo opowiadania, finezja filmowych tricków i akcja odmieniana przez wszystkie przypadki. Tytułowe "cliffhanger" to nie tylko literalne "na krawędzi", lecz również słowo stosowane w filmie i literaturze określające nagłe zawieszenie akcji w sytuacji najwyższego napięcia.

Na krawędzi
Cliffhanger
1993, USA/Włochy/Francja
film akcji
108 min
Renny Harlin

Oceń film

Brak głosów

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.