Muppety z kosmosu

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Kolejna przygoda muppetów na dużym ekranie.

Gonzo czuje się wyobcowany, nie wiedząc, jakie są jego korzenie. Miewa koszmarne sny, w których na pokład arki nie przyjmuje go nawet Noe. Pewnego dnia podczas śniadania płatki układają się w tajemniczy napis. W tym samym czasie na całej Ziemi — od egipskich piramid po Stonehenge — pojawiają się wielkie hasła „jesteś tam?”. Gonzo jest przekonany, że kontaktują się z nim kosmici, a zarazem jego krewni. Lecz nie tylko on śledzi niepokojące zdarzenia… Niejaki Ed Singer tropi znaki UFO na polecenie rządu. Wkrótce Gonzo trafia do tajnego ośrodka badań nad kosmitami. Kermit, Miss Piggy i inne muppety ruszają na ratunek przyjacielowi.

Muppety narodziły się w Stanach Zjednoczonych pod koniec lat 60. XX wieku, a ich twórcą był amerykański lalkarz, producent, reżyser i aktor — Jim Henson. W latach 70. The Muppet Show stało się telewizyjnym hitem, przynosząc lalkowym postaciom takim jak żaba Kermit, Panna Piggy, Gonzo, Miś Fuzzy, Szwedzki Kucharz czy Zwierzak popularność równą hollywoodzkim gwiazdom. Na dużym ekranie muppety zadebiutowały w 1979 roku i, mimo śmierci Hensona w 1990, do dziś na niego regularnie powracają. Muppety z kosmosu to film zrealizowany w 1999, którego reżyserem jest Tim Hill (Garfield 2, Alvin i wiewiórki). Zgodnie z wypracowanym jeszcze w telewizyjnym show schematem — do gościnnego udziału zapraszani są znani celebryci. Choć niezmiennie królują tu gwiazdy z The Muppet Show, w epizodycznych rolach pojawiają się rozpoznawalne z kina i telewizji twarze, a ciekawostką (i znakiem czasów) jest występ młodych Katie Holmes i Joshui Jacksona z popularnego wówczas serialu dla młodzieży Jezioro marzeń. Dowcipne dialogi, wartka akcja, odpowiednia dawka muzyki i piosenek oraz zabawa elementami kina s.f. to gwarancja świetnej rozrywki dla małych i dużych. 

Muppety z kosmosu
Muppets from Space
1999, USA
familijny
85 min
Tim Hill

Oceń film

Your rating: Brak Average: 5 (1 vote)

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.