Mr. Gibb

Oczarowany uczennicą nauczyciel wpada w tarapaty, gdy dziewczyna zostaje porwana...

Amerykanie to specjaliści w realizacji filmów obyczajowych oraz komedii z akcją umiejscowioną w szkołach i opisujących życie nastolatków. Funkcjonuje nawet termin "high school movies". David Ostry postanowił spróbować swoich sił w tym nurcie. Mr. Gibb to jak na razie jedyny film pełnometrażowy w jego dorobku.

Ron jest nauczycielem historii w jednym z nowojorskich liceów. Rozwód, samotność i zgorzknienie to jego codzienność. Uczniowie uważają go za nieudacznika. Ally, licealna piękność, wpada Ronowi w oko. Zainteresowanie dziewczyną jest niewinne do czasu. Pewnego dnia Ron jest świadkiem kłótni Ally ze swoim chłopakiem. Chcąc pocieszyć swoją uczennicę, odwozi ją samochodem do domu. Chwilę później Ally zostaje porwana. Ron, nieświadomy niczego, wraca do domu. Następnego dnia zaczynają się kłopoty. Nasz nauczyciel był ostatnim widzianym z Ally i policja ma do niego kilka kłopotliwych pytań. Ron wpada na dziwny pomysł — chce przeznaczyć swoje oszczędności na okup dla porywaczy. To dopiero początek zabawnych perypetii.

Mr. Gibbto klasycznie zrealizowana komedia obyczajowa. Zabawne sytuacje przeplatane są ironicznymi obserwacjami poczynań głównego bohatera, a także szkolnego życia. Akcja jest dynamiczna, a dialogi nadają fabule odpowiedniego rytmu. Film Davida Ostry'ego nie pretenduje do miana ambitnego — bezpretensjonalność i dobra rozrywka to główne cele twórców. W rolach głównych wystąpili Tim Daly (seriale Skrzydła i Ścigany) oraz Hayden Panettiere (Kocham cię, Beth Cooper). 

Mr. Gibb
Mr. Gibb
2006, USA
komedia
81 min
David Ostry

Oceń film

Your rating: Brak Average: 3 (1 vote)

Galeria

Terms & conditions     |     Cookies policy     |     Privacy policy     |     Community guidlines

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.