Miłość i taniec
Święto 15 sierpnia
23 WRZ
19:10

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Młoda nauczycielka odkrywa w sobie taneczną pasję.

Jake Mitchell jest tancerzem, dwukrotnym mistrzem kraju w swingu. Po załamaniu kariery Jake pracuje jako instruktor tańca. Pewnego dnia, podczas szkolnego pokazu dla młodzieży, widzi go na scenie nauczycielka Jessica. Kobieta jest zachwycona i wpada na pomysł, by wziąć u Jake’a kilka lekcji przed zbliżającym się ślubem. Niestety pochłonięty pracą narzeczony Jessiki, Kent, uważa pomysł za chybiony. Dziewczyna sama zaczyna uczyć się u Jake’a i wkrótce odkrywa w sobie talent. Na parkiecie między uczennicą a instruktorem rodzi się prawdziwa chemia. Jake zaczyna wierzyć, że z Jessicą może wrócić na szczyt. Dlatego namawia ją do udziału w zbliżających się otwartych mistrzostwach w swingu.

Kanadyjczyk Robert Iscove to doświadczony reżyser telewizyjny, zaś Miłość i taniec należy do niewielu w jego dorobku filmów kinowych. Autorem scenariusza jest Tom Malloy — aktor, scenarzysta, niezależny producent oraz mistrz swingu — który wcielił się również w postać Jake’a. Partneruje mu Amy Smart, aktorka znana z takich filmów jak Ukryta tożsamość, Efekt motyla czy z serialu Hoży doktorzy. Miłość i taniec łączy w sobie wątki melodramatyczne, obyczajowe i oczywiście taniec. Zaś opowieść o rodzącej się pasji i uczuciu rozwija się na tle świetnie zrealizowanych sekwencji tanecznych. W roli Kenta wystąpił Billy Zane — aktor doskonale rozpoznawalny z dużego i małego ekranu. Za swoją kreację Amy Smart otrzymała nominację do nagrody Teen Choice.

Miłość i taniec
Love N’ Dancing
2009, USA
melodramat
92 min
Robert Iscove

Oceń film

Brak głosów

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.