Miłość kibica

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Nakręcona na podstawie bestsellerowej autobiografii Nicka Hornby’ego komedia Davida Evansa jest opowieścią o tym, jaką rolę w życiu uczuciowym potrafi grać… piłka nożna.

Paul Ashworth ma trzydzieści kilka lat i jest nauczycielem. Jego prawdziwą pasją jest futbol i wszystko, co się wiąże z tym sportem. Paul kibicuje drużynie Arsenalu. Właśnie trwa sezon rozgrywek 1988-89 i Arsenal stoi, po raz pierwszy od osiemnastu lat, przed szansą wyjścia na czoło ligi. Tymczasem w szkole Paula pojawia się nowa nauczycielka Sarah. Jest piękna, surowa i nie interesuje jej piłka nożna. Krótki romans Paula i Sary kończy się gwałtowną sprzeczką. Los da im jednak jeszcze jedną szansę.

O Nicky Hornbym mówi się często, że jego książki to gotowe scenariusze filmowych opowieści, wystarczy przypomnieć chociażby ogromny sukces filmu „Był sobie chłopiec”. Tu mamy do czynienia z ciepłym i bezpretensjonalnym kinem o futbolu i miłości. Za ekranizację odpowiedzialny jest reżyser telewizyjny David Evans, a film był jego pełnomatrażowym debiutem, bardzo udanym. Niewątpliwym atutem Miłości kibica są błyskotliwe dialogi i inteligentny scenariusz, pełen brytyjskiego, lekko przewrotnego humoru. Na uwagę zasługują też aktorzy, wcielający sie w głównych bohaterów, a zwłaszcza Colin Firth w roli Paula. Partneruje mu Ruth Gemmell, a w rolach drugoplanowych zobaczymy Marka Stronga i Holly Aird. Zabawna, lekka komedia nie tylko dla fanów piłki nożnej.

Miłość kibica
Fever Pitch
1996, Wielka Brytania
komedia
98 min
David Evans

Oceń film

Your rating: Brak Average: 4.8 (5 votes)

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.