Łzy słońca

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Grupa amerykańskich żołnierzy ma uratować lekarkę z ogarniętej rebelią Nigerii.

W Nigerii trwa wojna domowa, prezydent kraju i jego rodzina zostali straceni. Na miejsce przybywa oddział amerykańskich marines, którym dowodzi porucznik A.K. Waters. Misją żołnierzy jest ewakuacja lekarki Leny Kendricks, księdza i dwóch zakonnic. Marines bez problemu docierają do ukrytej w dżungli wioski, lecz dr Lena odmawia opuszczenia jej bez swoich podopiecznych. Waters ulega i żołnierze ruszają do granicy z Kamerunem wraz z kilkunastoosobową grupą uchodźców. Jednak po piętach depczą im rebelianci...

Łzy słońca to czwarty pełny metraż w filmografii amerykańskiego reżysera Antoine'a Fuqua – cenionego autora teledysków. Za kamerą stanął uznany włoski operator Mauro Fiore (zdobywca Oscara za zdjęcia do filmu Avatar w 2010). Natomiast główne role powierzono dwóm gwiazdom światowego formatu: Bruce'owi Willisowi i Monice Bellucci. Łzy słońca to nie jest typowe kino akcji. Choć fabuła koncentruje się na próbie ratowania lekarki i grupy jej podopiecznych z ogarniętych wojną terenów Afryki, równie ważne wydają się jednostkowe historie bohaterów. Oraz najtrudniejsza decyzja: czy ściśle wykonać rozkaz, czy ratować ludzkie życie? Dramatyczna ucieczka, ciężkie warunki, zagrożenie ze strony rebeliantów budują napięcie, lecz na tym tle pojawia się także polityka – ta lokalna, i ta międzynarodowa.

Za swój film Antoine Fuqua był nominowany do Czarnej Szpuli – afroamerykańskiej nagrody filmowej

Łzy słońca
Tears of the Sun
2003, USA
film akcji
116 min
Antoine Fuqua

Oceń film

Brak głosów

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.