Łzy słońca
29 MAJ
01:25

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Grupa amerykańskich żołnierzy ma uratować lekarkę z ogarniętej rebelią Nigerii.

W Nigerii trwa wojna domowa, prezydent kraju i jego rodzina zostali straceni. Na miejsce przybywa oddział amerykańskich marines, którym dowodzi porucznik A.K. Waters. Misją żołnierzy jest ewakuacja lekarki Leny Kendricks, księdza i dwóch zakonnic. Marines bez problemu docierają do ukrytej w dżungli wioski, lecz dr Lena odmawia opuszczenia jej bez swoich podopiecznych. Waters ulega i żołnierze ruszają do granicy z Kamerunem wraz z kilkunastoosobową grupą uchodźców. Jednak po piętach depczą im rebelianci...

Łzy słońca to czwarty pełny metraż w filmografii amerykańskiego reżysera Antoine'a Fuqua – cenionego autora teledysków. Za kamerą stanął uznany włoski operator Mauro Fiore (zdobywca Oscara za zdjęcia do filmu Avatar w 2010). Natomiast główne role powierzono dwóm gwiazdom światowego formatu: Bruce'owi Willisowi i Monice Bellucci. Łzy słońca to nie jest typowe kino akcji. Choć fabuła koncentruje się na próbie ratowania lekarki i grupy jej podopiecznych z ogarniętych wojną terenów Afryki, równie ważne wydają się jednostkowe historie bohaterów. Oraz najtrudniejsza decyzja: czy ściśle wykonać rozkaz, czy ratować ludzkie życie? Dramatyczna ucieczka, ciężkie warunki, zagrożenie ze strony rebeliantów budują napięcie, lecz na tym tle pojawia się także polityka – ta lokalna, i ta międzynarodowa.

Za swój film Antoine Fuqua był nominowany do Czarnej Szpuli – afroamerykańskiej nagrody filmowej

Łzy słońca
Tears of the Sun
2003, USA
film akcji
116 min
Antoine Fuqua

Oceń film

Brak głosów

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.