Kraina przygód
Romantyczny weekend
28 CZE
22:55

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Nie mając pieniędzy na wymarzone wakacje, James musi podjąć pracę. Czy zmieni to jego życie?

Wakacje to najbardziej pożądany czas w roku. Okres odpoczynku, zabawy i niezapomnianych przeżyć. Szczególnie dla Jamesa, świeżo upieczonego absolwenta college'u. Plany są duże. James ma odłożoną pewną kwotę pieniędzy i chce wyruszyć na wymarzoną wycieczkę do Europy. O brakujące środki prosi rodziców. Niestety okazuje się, że sytuacja finansowa rodziny pogarsza się i chłopak może liczyć tylko na siebie. Europejska eskapada zostaje odłożona na później, a James jest zmuszony podjąć pracę, aby mieć pieniądze na studia w Nowym Jorku. Znaleźć pracę w wakacje to również niełatwe zadanie. Kolejne aplikacje Jamesa zostają odrzucone. W końcu trafia do parku rozrywki o wdzięcznej nazwie Adventureland. Poznaje specyfikę pracy, nowych ludzi, zawiązuje przyjaźnie. Szczególnie ważną osobą jest Em. James okazuje dziewczynie sympatię, a Em odwdzięcza się tym samym. Wydaje się, że do miłości tylko jeden krok, lecz Em skrywa swoją tajemnicę...

Greg Mottola to twórca kojarzony z takimi filmami jak Rodzinna wyprawa czy Supersamiec. Ma także doświadczenie telewizyjne zdobyte przy reżyserowaniu seriali. Kraina przygód to najbardziej autorski jego film — nie tylko wyreżyserował go, ale i napisał scenariusz. Obraz Mottoli idealnie wpisuje się w schemat komedii z wyraźnym wątkiem miłosnym. Dodając do tego młodzieżową tematykę, wątki dojrzewania dostajemy świetnie zrealizowany film, nie tylko dla nastoletnich widzów. Zabawne gagi i błyskotliwe dialogi budują komediowy klimat. Warto podkreślić klasę młodych aktorów, także tych występujących w drugoplanowych rolach. Oczywiście na pierwszym planie są Kristen Stewart (saga"Zmierzch") jako Em oraz Jesse Eisenberg (Zombieland, The Social Network) w roli Jamesa. Jednym z niewątpliwych atutów filmu Mottoli jest ścieżka dźwiękowa autorstwa cenionego indie-rockowego zespołu Yo La Tengo, usłyszymy też nieśmiertelne piosenki Lou Reeda (idol głównego bohatera) czy The Cure.

Wyróżnienie nowojorskich krytyków. 

Kraina przygód
Adventureland
2009, USA
komedia
103 min
Greg Mottola

Oceń film

Brak głosów

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.