konkurs - Doktor Żywago i koniec Rosji carskiej

Biali i Czerwoni, Syberia i terror, rewolucja i jej dzieci – wielka historia bawi się zwykłymi ludźmi jak kukiełkami. Rosyjski inteligent, doktor Jurij Żywago był jedną z nich, a o jego losach opowiada niezapomniana, nagrodzona pięcioma Oscarami ekranizacja powieści Borysa Pasternaka z Omarem Sharifem i Julie Christie w głównych rolach. Na Doktora Żywago, historię tragicznej miłości, dla której nie może być szczęśliwego zakończenia, zapraszamy w piątek 9 grudnia o godz. 20:00 (z powtórką w sobotę o 14:15).

Z tej okazji zapraszamy na konkurs. Wystarczy odpowiedzieć na dwa pytania – na pierwsze prawidłowo, na drugie – ciekawie. Nagrodzimy autorów najciekawszych wypowiedzi, którzy jednocześnie odpowiedzieli prawidłowo na pierwsze pytanie.

Na odpowiedzi czekamy do 10 grudnia 2011 włącznie.

A do wygrania jest osiem egzemplarzy książki Richarda Pipesa „Zamachowcy i zdrajcy”.

To dwie fascynujące, znakomicie udokumentowane opowieści o początkach terroru w Rosji, ukazanego przez pryzmat losów dwojga ludzi z rewolucyjnego podziemia: Wiery Zasulicz i Siergieja Diegajewa. Ona dokonała zamachu na gubernatora Petersburga, ale została uniewinniona. On był policyjnym konfidentem, a po zabójstwie szefa petersburskiej Ochrany uciekł do USA. Tłem obu opowieści jest obraz carskiej Rosji schyłku XIX wieku z jej wszystkimi sprzecznościami, napięciami, lękami i nadziejami.

Zwycięzcy

Anna Krystyna Abstorska
Joanna Sawicka
Piotr Kasperowicz
Grażyna Szulc
Barbara Zając
Krystyna Zając
 
Ze zwyciezcami skontaktujemy się mailem.
Gratulujemy!

Sponsorzy:

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.