Klątwa talizmanu

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Nastolatek budzi demony, które zagrażają światu. I Jesse Spencer w halloweenowym horrorze.

Halloween, czyli maskarady i straszenie duchami w wigilię Wszystkich Świętych, to tradycja krajów anglosaskich: USA, Kanady czy Anglii. Nie przypadkiem Halloween jest motywem często pojawiającym się w filmach, a szczególnie horrorach. Także w telewizyjnej produkcji Colina Buddsa święto to odgrywa ważną rolę.

Jeremy Campbell jest zwyczajnym nastolatkiem. Jednak pewnego dnia jego życie zmieni się diametralnie. W dziwnych okolicznościach w ręce Jeremy’ego wpada zagadkowy talizman. Rzecz pochodzi sprzed wielu wieków i skrywa śmiertelnie niebezpieczną tajemnicę. Chłopak, nie zdając sobie sprawy z zagrożenia, wyzwala złe moce drzemiące w talizmanie. Budzi demona, a wraz z nim starożytną klątwę. Jeremy ma tylko kilka dni na powstrzymanie nadchodzącej apokalipsy. Jeśli nie, to w święto Halloween pojawi się armia potworów zdolnych zagrozić miastu. Nastolatek znajdzie pomoc u nietuzinkowego księdza oraz otrzyma niespodziewane wsparcie od Fiony, dziewczyny, w której się podkochuje.

Straszenie to priorytet rasowego horroru. Klątwa talizmanu nie tylko umiejętnie straszy, ale także generuje sugestywną atmosferę. Film Colina Buddsa posiada wszystkie gatunkowe atuty – mroczny nastrój, demony i stwory nie z tego świata, umiejętnie dozowane napięcie, tajemniczą historię zanurzoną w zamierzchłej przeszłości. Klątwa talizmanu to film, który ogląda się znakomicie. To także zasługa aktorów: Jesse’ego Spencera (znanego z serialu Dr House) i uroczej Sary Gleeson. Nie tylko dla miłośników horrorów. 

Klątwa talizmanu
The Curse of the Talisman
2001, USA
horror
89 min
Colin Budds

Oceń film

Brak głosów

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.