Klątwa talizmanu
31 PAŹ
13:00

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Nastolatek budzi demony, które zagrażają światu. I Jesse Spencer w halloweenowym horrorze.

Halloween, czyli maskarady i straszenie duchami w wigilię Wszystkich Świętych, to tradycja krajów anglosaskich: USA, Kanady czy Anglii. Nie przypadkiem Halloween jest motywem często pojawiającym się w filmach, a szczególnie horrorach. Także w telewizyjnej produkcji Colina Buddsa święto to odgrywa ważną rolę.

Jeremy Campbell jest zwyczajnym nastolatkiem. Jednak pewnego dnia jego życie zmieni się diametralnie. W dziwnych okolicznościach w ręce Jeremy’ego wpada zagadkowy talizman. Rzecz pochodzi sprzed wielu wieków i skrywa śmiertelnie niebezpieczną tajemnicę. Chłopak, nie zdając sobie sprawy z zagrożenia, wyzwala złe moce drzemiące w talizmanie. Budzi demona, a wraz z nim starożytną klątwę. Jeremy ma tylko kilka dni na powstrzymanie nadchodzącej apokalipsy. Jeśli nie, to w święto Halloween pojawi się armia potworów zdolnych zagrozić miastu. Nastolatek znajdzie pomoc u nietuzinkowego księdza oraz otrzyma niespodziewane wsparcie od Fiony, dziewczyny, w której się podkochuje.

Straszenie to priorytet rasowego horroru. Klątwa talizmanu nie tylko umiejętnie straszy, ale także generuje sugestywną atmosferę. Film Colina Buddsa posiada wszystkie gatunkowe atuty – mroczny nastrój, demony i stwory nie z tego świata, umiejętnie dozowane napięcie, tajemniczą historię zanurzoną w zamierzchłej przeszłości. Klątwa talizmanu to film, który ogląda się znakomicie. To także zasługa aktorów: Jesse’ego Spencera (znanego z serialu Dr House) i uroczej Sary Gleeson. Nie tylko dla miłośników horrorów. 

Klątwa talizmanu
The Curse of the Talisman
2001, USA
horror
89 min
Colin Budds

Oceń film

Brak głosów

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.