Kill Bill

Po próbie likwidacji przez wspólników, młoda zabójczyni wkracza na ścieżkę zemsty…

W dzień swojego ślubu Czarna Mamba zostaje zaatakowana przez Pluton Śmiercionośnych Żmij, którego jest członkinią, oraz dowodzącego nim Billa. Traci ukochanego i dziecko, a gdy budzi się ze śpiączki po czterech latach — jej świat nie istnieje. Już jako Panna Młoda pragnie zemsty, dlatego udaje się na Okinawę do swojego mistrza, prosząc go o wykucie specjalnie dla niej miecza, którym ukarze sprawców swojego nieszczęścia. Jako pierwszą odwiedza Vernitę Green, następna w kolejce jest rządząca japońskim podziemiem O-Ren Ishii…

Kill Bill to czwarty film w dorobku Quentina Tarantino. Mistrz pastiszu i postmodernistycznego kina tym razem postanowił złożyć hołd filmom azjatyckim. Dwuczęściowa saga zemsty Kill Bill wiedzie nas szlakiem krwawych potyczek, które Panna Młoda musi stoczyć, by odzyskać spokój. Tarantino komponuje tę przesyconą przemocą opowieść perfekcyjnie, bawiąc się jednocześnie popkulturowymi wątkami (np. segment anime), zaburzając linearną strukturę opowieści czy utrzymując poszczególne sceny w różnych stylistykach przywołujących azjatyckie kino akcji. Na ekranie pojawia się także plejada ulubionych aktorów reżysera. W rolę Panny Młodej wciela się Uma Thurman, która doskonale odnalazła się w świecie Tarantino już w Pulp Fiction. Obok niej zobaczymy Daryl Hannah, Lucy Liu, Vivicę A. Fox, Davida Carradine’a czy Michaela Madsena. Nie zabraknie też świetnie dobranej i przemyślanej w każdym szczególe ścieżki muzycznej — znaku rozpoznawczego filmów Amerykanina.

Dwie nagrody Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films, dwie statuetki brytyjskich nagród Empire, dwa Saturny, nagroda MTV, a ponadto nominacje do Złotych Globów, nagród BAFTA, Satelit oraz do Grammy za najlepszą kompilacyjną ścieżkę muzyczną w filmie kinowym.

Kill Bill
Kill Bill: Vol. 1
2003, USA
thriller
111 min
Quentin Tarantino

Oceń film

Your rating: Brak Average: 5 (1 vote)

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.