K2

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Dwaj przyjaciele postanawiają zmierzyć się z najtrudniejszą górą świata.

Taylor Brooks i Harold Jameson to dwaj przyjaciele, których łączy zamiłowanie do gór i wspinaczki. W codziennym życiu różnią się od siebie jak ogień i woda: Taylor jest prawnikiem i niepoprawnym kobieciarzem, naukowiec Harold ustatkował się u boku żony i dziecka. Podczas weekendowej wspinaczki na Alasce mężczyźni spotykają grupę himalaistów, którzy zamierzają zdobyć K2 — drugi szczyt świata. W nocy schodzi lawina i dwójka wspinaczy ginie. Reszta zostaje uratowana dzięki szybkiej akcji Taylora i Harolda. Dowodzący wyprawą Claiborne decyduje się dołączyć ich do ekipy. Mężczyźni wyruszają do Karakorum, by zmierzyć się ze szczytem zwanym Górą Mordercą.

Film Franca Roddama dedykowany jest Jimowi Wickwire’owi i Lou Reichardtowi — pierwszym Amerykanom, którzy zdobyli szczyt K2 w 1978. Na nich wzorowane były postacie głównych bohaterów: Taylora Brooksa i Harolda Jamesona. Autorami scenariusza są Patrick Mayers i Scott Roberts, a inspirację stanowiła sztuka Mayersa napisana jako praca dyplomowa na Uniwersytecie Stanforda. K2 to dramat górski pokazujący zmagania człowieka z żywiołem i własnymi słabościami, by spełnić swoje marzenie i stanąć na najtrudniejszym do zdobycia ośmiotysięczniku świata. Twórcy umiejętnie połączyli warstwę obyczajową, historię sportowej ambicji i przyjaźni, z wciągającą i pełną napięcia opowieścią o rzeczywistości wysokich gór. Aby zachować realizm, film kręcono m.in. w pakistańskim Kaszmirze, a autorem znakomitych zdjęć był pochodzący z Meksyku operator Gabriel Bernstain. W rolach głównych zobaczymy znanego z pierwszej części Terminatora Michaela Biehna oraz Matta Cravena.

Oceń film

Brak głosów

Galeria

Regulamin     |     Polityka plików cookies     |     Polityka prywatności     |     Wytyczne dla społeczności

Wszystkie prawa zastrzeżone AMC Networks International UK. Design by coldcity.